Oekraïners lopen dankbaarheidsmars in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Oekraïners in Nederland en een aantal medestanders lopen zondag de mars van Dankbaarheid door het centrum van Den Haag. Daarmee willen ze de inwoners van Den Haag en de rest van Nederland bedanken voor "de bescherming, zorg en liefde die Oekraïners" hier hebben ontvangen.
De route begon omstreeks 12.50 uur op het Plein en voert onder meer langs de Alexanderstraat, Lange Vijverberg en het Toernooiveld. De mars eindigt op de Laan van Reagan en Gorbatsjov.
De dankbaarheidsmars wordt ook gehouden in onder meer Tsjechië, Italië, België, Oostenrijk, Polen, Duitsland, de Verenigde Staten en Malta.
Meer uit Binnenland
SELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
2 minuten geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank.
15 minuten geledenNIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug bij Nijkerk waar de A28 overheen loopt, blijft nog zeker 48 uur in beide richtingen afgesloten. Dat meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat kan de informatie nog niet bevestigen.
17 minuten geledenARNHEM (ANP) - De 26-jarige Belg die vrijdag in Amsterdam is aangehouden in de zaak rond de dodelijke schietpartij in Overasselt, blijft veertien dagen langer vast. De rechter-commissaris heeft dat maandag bepaald. De man werd maandag voorgeleid bij de rechtbank Gelderland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft maandag tot elf jaar en drie maanden gevangenisstraf opgelegd aan zes verdachten voor lidmaatschap van een criminele organisatie. Een deel zou een bijdrage hebben geleverd aan verkenningen voorafgaand aan de moord op Derk Wiersum. De advocaat stond de kroongetuige bij in het grote liquidatieproces Marengo. Hij werd in september 2019 vermoord bij zijn huis in Amsterdam.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Nederland en Noorwegen gaan nauwer samenwerken om de Noordzee beter te beschermen. Ze "verdiepen hun samenwerking" onder meer bij het toezicht op zee en het gebruik van satellietgegevens, hebben premier Rob Jetten en zijn Noorse collega Jonas Gahr Støre afgesproken. Jetten ontving Støre maandag in Zeeland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.
3 uur geleden