Oekraïners krijgen meer mogelijkheden voor openen rekening
AMSTERDAM (ANP) - Oekraïense vluchtelingen in Nederland krijgen vanaf maandag meer mogelijkheden om een betaalrekening aan te vragen. Banken accepteren vanaf die dag documenten die ze voorheen niet konden gebruiken voor de identificatie van de klanten, melden Betaalvereniging Nederland en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
Van alle bij een gemeente ingeschreven volwassen vluchtelingen uit Oekraïne heeft ongeveer 87 procent een Nederlandse betaalrekening. Die konden de vluchtelingen aanvragen met verschillende internationaal erkende en geldige Engelstalige identiteitsbewijzen. Maar een groep vluchtelingen kan nog steeds geen rekening openen.
Daar komt nu verandering in na een samenwerking tussen onder andere de Oekraïense ambassade, banken en andere aanbieders van betaalrekeningen. Vanaf 3 oktober kunnen Oekraïense vluchtelingen ook met een Cyrillisch Oekraïens paspoort in combinatie met een zogeheten certificaat van identiteitsvaststelling een rekening openen. De Oekraïense ambassade verstrekt zo'n certificaat.
Verlopen paspoorten
Vluchtelingen kunnen ook met een verlopen Engelstalig Oekraïens paspoort bij banken terecht, mits deze is verlengd met een verlengingsstempel. Ook kunnen vluchtelingen uit Oekraïne binnenkort een rekening openen met een permanente verblijfsvergunning uit het land, in combinatie met een ander geldig paspoort. Banken en betaaldienstverleners zullen ook een zogeheten O-document accepteren. Dat is een document dat de Nederlandse Immigratie- en Naturalisatiedienst Oekraïense vluchtelingen zonder erkende identiteitspapieren geeft.
"Financiële inclusie is sociaal en emotioneel van groot belang. Iedereen uit Oekraïne die tijdelijk op de vlucht is en in Nederland wil werken, kan nu dankzij een eigen betaalrekening zelf aan zijn of haar levensonderhoud bijdragen", verklaart de Oekraïense ambassade.
Speciale webpagina
Om Oekraïense vluchtelingen te informeren over de mogelijkheden voor betaalrekeningen hebben Nederlandse banken en de Betaalvereniging Nederland een speciale webpagina opgericht, www.betaalvereniging.nl/oekraine.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
55 minuten geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
4 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
4 uur geleden