Oekraïners krijgen meer mogelijkheden voor openen rekening
AMSTERDAM (ANP) - Oekraïense vluchtelingen in Nederland krijgen vanaf maandag meer mogelijkheden om een betaalrekening aan te vragen. Banken accepteren vanaf die dag documenten die ze voorheen niet konden gebruiken voor de identificatie van de klanten, melden Betaalvereniging Nederland en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).
Van alle bij een gemeente ingeschreven volwassen vluchtelingen uit Oekraïne heeft ongeveer 87 procent een Nederlandse betaalrekening. Die konden de vluchtelingen aanvragen met verschillende internationaal erkende en geldige Engelstalige identiteitsbewijzen. Maar een groep vluchtelingen kan nog steeds geen rekening openen.
Daar komt nu verandering in na een samenwerking tussen onder andere de Oekraïense ambassade, banken en andere aanbieders van betaalrekeningen. Vanaf 3 oktober kunnen Oekraïense vluchtelingen ook met een Cyrillisch Oekraïens paspoort in combinatie met een zogeheten certificaat van identiteitsvaststelling een rekening openen. De Oekraïense ambassade verstrekt zo'n certificaat.
Verlopen paspoorten
Vluchtelingen kunnen ook met een verlopen Engelstalig Oekraïens paspoort bij banken terecht, mits deze is verlengd met een verlengingsstempel. Ook kunnen vluchtelingen uit Oekraïne binnenkort een rekening openen met een permanente verblijfsvergunning uit het land, in combinatie met een ander geldig paspoort. Banken en betaaldienstverleners zullen ook een zogeheten O-document accepteren. Dat is een document dat de Nederlandse Immigratie- en Naturalisatiedienst Oekraïense vluchtelingen zonder erkende identiteitspapieren geeft.
"Financiële inclusie is sociaal en emotioneel van groot belang. Iedereen uit Oekraïne die tijdelijk op de vlucht is en in Nederland wil werken, kan nu dankzij een eigen betaalrekening zelf aan zijn of haar levensonderhoud bijdragen", verklaart de Oekraïense ambassade.
Speciale webpagina
Om Oekraïense vluchtelingen te informeren over de mogelijkheden voor betaalrekeningen hebben Nederlandse banken en de Betaalvereniging Nederland een speciale webpagina opgericht, www.betaalvereniging.nl/oekraine.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
31 minuten geledenDEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft de voorzitter van de raad van bestuur van dochteronderneming Ben & Jerry's afgezet, meldt de Financial Times op basis van bronnen. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever, die vorige week een beursnotering kreeg in Amsterdam, zou voorzitter Anuradha Mittal van Ben & Jerry's hebben laten weten dat ze per direct weg moet na een extern onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steeds meer bestuurders van grote Nederlandse bedrijven verwachten dat kunstmatige intelligentie (AI) banen gaat vervangen. Een kwart denkt nu dat dit zeker zal gebeuren, waar dat de afgelopen twee jaren nog 19 en 6 procent was. Dat komt naar voren uit onderzoek van ING onder 261 topbestuurders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Levensverzekeraars hebben in de afgelopen twee jaar voor 7 miljard euro aan pensioenverplichtingen overgenomen van pensioenfondsen via zogeheten buy-outs, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Een dergelijke overdracht van de verplichtingen kan volgens de toezichthouder vooral voor kleinere pensioenfondsen aantrekkelijk zijn, omdat daarmee de complexiteit van de overgang naar de nieuwe Wet toekomst pensioenen (Wtp) wordt vermeden.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.
3 uur geleden