Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners in Nederland: Poetin verstaat alleen de taal van macht

Oekraïners in Nederland: Poetin verstaat alleen de taal van macht

DEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."

Tomashchuk wijst erop dat tijdens de gesprekken in de stad Anchorage in Alaska de beschietingen in Oekraïne gewoon doorgingen. "Het is walgelijk dat op hetzelfde moment in Oekraïne luchtaanvallen plaatsvonden."

De reactie van Trump na afloop van de gesprekken, die geen akkoord opleverden, noemt de voorman van de Oekraïners in Nederland eveneens opmerkelijk. "Trump schept altijd graag op over wat hij heeft bereikt, maar nu was hij opvallend stil. En het tweede deel van de gesprekken vond niet eens plaats. De feiten spreken voor zichzelf."

'Gesprek kan twee kanten opgaan'

Tomashchuk verwacht dat het gesprek dat maandag plaatsvindt tussen Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky twee kanten op kan gaan. "Trump kan iets voorstellen dat totaal onaanvaardbaar is, en als Zelensky dat weigert de Amerikaanse steun intrekken en het verder een Europees probleem noemen. Of, en dat hoop ik natuurlijk, Trump ziet in dat Poetin helemaal geen vrede wil. Als hij dan strengere sancties oplegt en de militaire steun opschroeft, is dat de enige manier om deze oorlog te beëindigen."

Zwaardere sancties kunnen voorkomen dat Rusland zijn militaire macht steeds opnieuw kan opbouwen, denkt Tomashchuk. "Je kunt Rusland alleen tot vrede dwingen door de Russische economie te verzwakken, hoewel dat moeilijk is omdat China en India nog wel Russische olie kopen." Meer militaire steun zou Oekraïne meer slagkracht geven. "De militaire macht moet gelijkgetrokken worden. Oekraïne moet de mogelijkheid krijgen om langeafstandsraketten op doelen diep in Rusland te gebruiken."

Meer uit Binnenland

AI vergroot gevaren van phishing en cyberaanvallen, waarschuwt AP

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet dat de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) de risico's op phishing en cyberaanvallen vergroot. De privacywaakhond van de overheid adviseert organisaties om "nu in actie te komen" om hun digitale veiligheid op orde te brengen. Alleen dan kunnen organisaties volgens de toezichthouder gegevens beschermen tegen steeds geavanceerdere vormen van cybercriminaliteit.

8 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op WK-duel Frankrijk-Marokko

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam bereidt zich voor op de WK-wedstrijd Frankrijk-Marokko van donderdag. "We hopen dat het een voetbalfeest wordt en staan in nauw contact met politie, gemeenschappen en buurtvaders", aldus een woordvoerder.

10 uur geleden
Schutter Wiedijkpark Amsterdam deze week naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - De 25-jarige Efe Y., die wordt verdacht van het doodschieten van twee tieners op 1 januari in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam, wordt nog deze week voor observatie opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Hij heeft toegezegd daaraan mee te werken, meldde het Openbaar Ministerie woensdag in de rechtbank in Amsterdam.

11 uur geleden
Koningin Máxima opent WorldPride in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima opent op 25 juli WorldPride in het Vondelpark in Amsterdam, heeft de Rijksvoorlichtingsdienst gemeld. De hoofdstad is voor de eerste keer gaststad van het evenement.

12 uur geleden
NS en ProRail stellen grenzen aan demonstraties op stations voor

DEN HAAG (ANP) - NS en ProRail komen met voorstellen voor maximumaantallen demonstranten en maximale hoeveelheden geluid bij protesten op stations. Dat staat in een document dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft gepubliceerd. Ze kijken per station ook naar een "geschikte demonstratielocatie" waar reizigers minder last hebben van een protest.

12 uur geleden
Senioren vinden afschaffen leeftijdskorting ov teleurstellend

DEN BOSCH (ANP) - Dat provincies en vervoerregio's een landelijke leeftijdskorting in bus, tram en metro voor 65-plussers afschaffen is teleurstellend, vindt SeniorenNetwerkNL. "Voor veel ouderen is het openbaar vervoer geen luxe, maar een noodzakelijke voorziening om zelfstandig te blijven, vrijwilligerswerk te doen, mantelzorg te verlenen of sociale contacten te onderhouden", aldus de organisatie met, naar eigen zeggen, een achterban van 170.000 leden.

14 uur geleden
Kinderen vanaf 2027 gratis met ov, korting 65-plussers verdwijnt

UTRECHT (ANP) - Kinderen van 4 tot en met 11 jaar reizen vanaf volgend jaar onder begeleiding gratis met het openbaar vervoer in heel Nederland. Dat meldt DOVA, een samenwerkingsverband van provincies en regio's die hierover gaan. De organisatie maakt daarnaast bekend dat een landelijke korting voor alle mensen vanaf 65 jaar en ouder in bus, tram en metro stopt op 1 januari volgend jaar. Dit is tegen het zere been van ouderenorganisaties.

15 uur geleden