Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïners in Nederland: kans op gesprek Zelensky en Poetin klein

Oekraïners in Nederland: kans op gesprek Zelensky en Poetin klein

DEN HAAG (ANP) - De kans op een gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op korte termijn is heel klein, zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Ik schat de kans 80-20. De omstandigheden zijn er op dit moment nog niet naar, ik denk daarom niet dat dit nu haalbaar is."

Volgens Tomashchuk wilde Poetin tot nu toe niet met Zelensky overleggen, omdat hij hem niet als zijn gelijke ziet. De Russische president wees eerdere uitnodigingen af. "Ik denk niet dat er nu ineens iets is veranderd, maar dat het een poging is om tijd te rekken. Rusland wil geen structurele sancties."

Tomashchuk is blij dat het gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump en Zelensky soepeler verliep dan bij het vorige bezoek van de Oekraïense president aan het Witte Huis. "Het kon beter, maar het kon ook slechter als we kijken naar het schandaal in februari", waarbij hij doelt op de ruzie die toen voor de camera's ontstond. "Ik denk dat dat misschien ook de reden was waarom er nu Europese leiders mee waren, om Zelensky te steunen." Dit had volgens de woordvoerder een positieve impact, maar heeft niet tot een doorbraak geleid.

Hij vindt het wel goed nieuws dat Trump nu openstaat voor veiligheidsgaranties voor Oekraïne. "In het verleden wilde hij dat niet en nu wil hij het overwegen. Dat is een positieve verandering."

Meer uit Binnenland

Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

25 minuten geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

1 uur geleden
Kittens dood door vogelgriep op geitenboerderij

DEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.

1 uur geleden
Museum Singer Laren verwerft onbekend werk van Piet Mondriaan

LAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.

2 uur geleden
Amsterdamse partijen willen azc voor lhbtiq+-vluchtelingen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.

3 uur geleden
Advocaten broers vermoorde Ryan vragen vrijspraak

LELYSTAD (ANP) - De advocaten van Mohamed en Muhanad Al N., broers van de vorig jaar mei vermoorde Ryan Al Najjar (18), hebben maandag de rechtbank in Lelystad om vrijspraak gevraagd. Er is volgens de raadslieden geen sluitend bewijs voor de stelling dat het tweetal, 23 en 25 jaar oud, betrokken is geweest bij het om het leven brengen van de jonge vrouw. Alleen vader Khaled Al N. is, zoals hij zelf ook zegt, schuldig aan het misdrijf.

4 uur geleden
Man zwemt acht uur in Caribische Zee na incident met jetski

ORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.

5 uur geleden