
Oekraïners en asielzoekers bij dodenherdenkingen
DEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen worden asielzoekers en Oekraïense vluchtelingen betrokken bij de dodenherdenkingen zaterdag. Ze dragen gedichten voor, zingen liederen of leggen kransen.
Bij de herdenking in de Grote Kerk in Den Haag spelen het Oeral Kozakkenkoor en de Oekraïense folkloristische groep Uzory. In Hattem maakt Nataliia Slobodianiuk muziek bij de herdenking. Ze bespeelt de bandura, een Oekraïense harp. In Gorinchem is een herdenkingsconcert van de Oekraïense pianiste Muza Valiaddinzade. In Hengelo zijn er gedichten van de Oekraïense dichteres Nina Bezkorovaina.
In Hilvarenbeek houden kinderen uit Oekraïne een toespraak bij de herdenking. In Bunschoten leggen gevluchte kinderen uit Oekraïne bloemen, samen met de kinderburgemeester en leerlingen van een basisschool. Ook in het Limburgse Beekdaelen leggen Oekraïense vluchtelingen bloemen.
In Maassluis leggen vluchtelingen uit Syrië, Jemen en Oekraïne, die in de plaats zijn ondergebracht, na de twee minuten stilte een bloemstuk bij het oorlogsmonument. In het Brabantse Veldhoven houdt Umijt Hallijijev een toespraak over veiligheid. De gemeente meldt niet waar hij vandaan komt en omschrijft hem als "een Nederlander met een vluchtelingenachtergrond".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee mannen die ervan worden verdacht vorige week op een taxi te hebben geschoten op de A13. Dat gebeurde in de nacht van 9 op 10 juni op de snelweg van Rotterdam naar Den Haag, die daarna deels werd afgesloten voor onderzoek. Van de twee verdachten zijn dinsdagavond bewegende beelden getoond in het programma Opsporing Verzocht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is dit jaar de winnaar van de Media Oeuvre Award. Dat is dinsdag bekendgemaakt in het programma RTL Boulevard. De 57-jarige presentator, die al meer dan dertig jaar tv maakt, is volgens de jury "een van de meest geliefde televisiepersoonlijkheden van Nederland".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die met spoed een nieuw paspoort of rijbewijs hebben aangevraagd, moeten daar de komende week misschien langer op wachten dan gebruikelijk. Door de NAVO-top is het niet zeker dat de documenten op tijd kunnen worden geleverd, waarschuwen gemeenten.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De resten van middeleeuwse muren in de Varkensstraat in Arnhem worden gesloopt. In de Varkensstraat ontstond op 6 maart van dit jaar een stadsbrand, die een deel van het winkelcentrum in Arnhem verwoestte. Vanwege de historische waarde van de muren uit de veertiende eeuw wilde onder meer de gemeente de resterende delen van de muren het liefst behouden, maar dat blijkt te veel vertraging op te leveren. Naar het behoud van twee historische kelders onder het grote gemeentelijke monument aan de Varkensstraat loopt nog een onderzoek.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De traditionele veiling van het eerste vaatje Hollandse haring heeft dinsdagmiddag 89.500 euro opgeleverd. De opbrengst gaat zoals altijd naar een goed doel, dit keer de organisatie JOGG - Gezonde Jeugd, Gezonde Toekomst, die zich inzet voor gezond eten en bewegen voor basisscholieren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Nederland bestaat nog steeds een reële kans dat een terroristische aanslag wordt gepleegd, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) dinsdag in het halfjaarlijkse verslag hierover. Daarin worden eerdere zorgen herhaald dat jongeren online snel kunnen radicaliseren, zowel in de rechts-extremistische als de jihadistische hoek.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mannen uit Geldermalsen (21 en 22) aangehouden in een onderzoek naar een criminele organisatie die zich zou bezighouden met internationale drugshandel, witwassen en geweld.
9 uur geleden