Oekraïner kan eigen valuta vanaf woensdag drie maanden inwisselen
DEN HAAG (ANP) - Oekraïners in Nederland kunnen de komende drie maanden tot 10.000 grivna aan biljetten inwisselen bij wisselkantoor GWK Travelex zonder hierover conversiekosten te betalen. Dat heeft minister Sigrid Kaag (Financiën) aan de Tweede Kamer laten weten. Dat bedrag vertaalt zich naar ruim 320 euro, afhankelijk van de wisselkoers.
De Europese Unie had lidstaten in april aanbevolen een regeling op te tuigen zodat Oekraïners tot dit bedrag kunnen inwisselen. Tot voor kort konden zij niets met de meegenomen grivna's, of konden ze deze alleen tegen zeer hoge tarieven ruilen voor Europese valuta.
Om de regeling uit te voeren is de Staat tot een overeenkomst gekomen met GWK Travelex en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook is er een akkoord tussen de Oekraïense en Nederlandse centrale bank. DNB gaat de ingewisselde grivna-biljetten opkopen van GWK Travelex "tegen de wisselkoers die is vastgesteld door de Oekraïense centrale bank en welke GWK Travelex aan de balie heeft toegepast". DNB verkoopt de biljetten vervolgens aan zijn Oekraïense evenknie, tegen dezelfde koers. De verwachting van Kaag is dat maximaal 23,25 miljoen euro nodig is om de grivna op te kopen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.
3 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.
4 uur geleden