Oekraïner kan eigen valuta vanaf woensdag drie maanden inwisselen
DEN HAAG (ANP) - Oekraïners in Nederland kunnen de komende drie maanden tot 10.000 grivna aan biljetten inwisselen bij wisselkantoor GWK Travelex zonder hierover conversiekosten te betalen. Dat heeft minister Sigrid Kaag (Financiën) aan de Tweede Kamer laten weten. Dat bedrag vertaalt zich naar ruim 320 euro, afhankelijk van de wisselkoers.
De Europese Unie had lidstaten in april aanbevolen een regeling op te tuigen zodat Oekraïners tot dit bedrag kunnen inwisselen. Tot voor kort konden zij niets met de meegenomen grivna's, of konden ze deze alleen tegen zeer hoge tarieven ruilen voor Europese valuta.
Om de regeling uit te voeren is de Staat tot een overeenkomst gekomen met GWK Travelex en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook is er een akkoord tussen de Oekraïense en Nederlandse centrale bank. DNB gaat de ingewisselde grivna-biljetten opkopen van GWK Travelex "tegen de wisselkoers die is vastgesteld door de Oekraïense centrale bank en welke GWK Travelex aan de balie heeft toegepast". DNB verkoopt de biljetten vervolgens aan zijn Oekraïense evenknie, tegen dezelfde koers. De verwachting van Kaag is dat maximaal 23,25 miljoen euro nodig is om de grivna op te kopen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
16 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
2 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
14 uur geleden