Oekraïne ziet Russische troepenopbouw bij zwaarbevochten Soledar
SOLEDAR (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt dat Rusland weer meer troepen naar Soledar heeft gestuurd, ondanks tegenstrijdige berichten over de situatie in de zwaarbevochten plaats. Het Russische huurlingenleger de Wagner-groep beweerde woensdag de stad al te hebben veroverd, maar volgens Oekraïne is de strijd nog altijd in volle gang.
Een onderminister van Defensie laat weten dat Rusland de troepenopbouw bij het Oost-Oekraïense Soledar binnen een week heeft uitgebreid van 250 naar 280 eenheden. "Ze lopen over hun eigen lijken", zei ze over de aangerukte soldaten. "Rusland stuurt z'n eigen mensen met duizenden naar de slacht, maar wij houden vol." Wagner-eigenaar Jevgeni Prigozjin zei woensdag juist dat de hele plaats bezaaid ligt met lichamen van Oekraïense soldaten. Van beide kanten wordt in elk geval gesproken over een zware en moeilijke strijd.
Soledar ligt net ten noorden van het eveneens zwaarbevochten Bachmoet in de regio Donetsk. CNN meldt dat op satellietfoto's te zien is dat er veel verwoesting is in Soledar. Onder meer appartementengebouwen en een school zouden zijn vernietigd.
De verovering van de stad zou de eerste Russische terreinwinst in maanden betekenen, na het succesvolle Oekraïense tegenoffensief in Charkov en Cherson.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
9 uur geleden