Oekraïne ziet Russische troepenopbouw bij zwaarbevochten Soledar
SOLEDAR (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt dat Rusland weer meer troepen naar Soledar heeft gestuurd, ondanks tegenstrijdige berichten over de situatie in de zwaarbevochten plaats. Het Russische huurlingenleger de Wagner-groep beweerde woensdag de stad al te hebben veroverd, maar volgens Oekraïne is de strijd nog altijd in volle gang.
Een onderminister van Defensie laat weten dat Rusland de troepenopbouw bij het Oost-Oekraïense Soledar binnen een week heeft uitgebreid van 250 naar 280 eenheden. "Ze lopen over hun eigen lijken", zei ze over de aangerukte soldaten. "Rusland stuurt z'n eigen mensen met duizenden naar de slacht, maar wij houden vol." Wagner-eigenaar Jevgeni Prigozjin zei woensdag juist dat de hele plaats bezaaid ligt met lichamen van Oekraïense soldaten. Van beide kanten wordt in elk geval gesproken over een zware en moeilijke strijd.
Soledar ligt net ten noorden van het eveneens zwaarbevochten Bachmoet in de regio Donetsk. CNN meldt dat op satellietfoto's te zien is dat er veel verwoesting is in Soledar. Onder meer appartementengebouwen en een school zouden zijn vernietigd.
De verovering van de stad zou de eerste Russische terreinwinst in maanden betekenen, na het succesvolle Oekraïense tegenoffensief in Charkov en Cherson.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden