Oekraïne ziet Russische troepenopbouw bij zwaarbevochten Soledar
SOLEDAR (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt dat Rusland weer meer troepen naar Soledar heeft gestuurd, ondanks tegenstrijdige berichten over de situatie in de zwaarbevochten plaats. Het Russische huurlingenleger de Wagner-groep beweerde woensdag de stad al te hebben veroverd, maar volgens Oekraïne is de strijd nog altijd in volle gang.
Een onderminister van Defensie laat weten dat Rusland de troepenopbouw bij het Oost-Oekraïense Soledar binnen een week heeft uitgebreid van 250 naar 280 eenheden. "Ze lopen over hun eigen lijken", zei ze over de aangerukte soldaten. "Rusland stuurt z'n eigen mensen met duizenden naar de slacht, maar wij houden vol." Wagner-eigenaar Jevgeni Prigozjin zei woensdag juist dat de hele plaats bezaaid ligt met lichamen van Oekraïense soldaten. Van beide kanten wordt in elk geval gesproken over een zware en moeilijke strijd.
Soledar ligt net ten noorden van het eveneens zwaarbevochten Bachmoet in de regio Donetsk. CNN meldt dat op satellietfoto's te zien is dat er veel verwoesting is in Soledar. Onder meer appartementengebouwen en een school zouden zijn vernietigd.
De verovering van de stad zou de eerste Russische terreinwinst in maanden betekenen, na het succesvolle Oekraïense tegenoffensief in Charkov en Cherson.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
5 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
9 uur geleden