Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne zendt Nationaal Songfestival uit vanuit schuilkelder

Oekraïne zendt Nationaal Songfestival uit vanuit schuilkelder

KIEV (ANP) - Oekraïne maakt zaterdag de kandidaat voor het Eurovisie Songfestival bekend. De verantwoordelijke omroep UA:PBC zendt in de late middag de nationale finale uit, waarmee wordt bepaald wie volgend jaar afreist naar Liverpool. Onder anderen Angelina, Moisei, 2TONE en Tember Blanche treden vanwege de oorlog met Rusland op vanuit een schuilkelder in Kiev tijdens de finale van het Oekraïense songfestival.

In totaal zullen tien acts in actie komen tijdens de nationale finale Vidbir. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen van het publiek en een jury van experts.

Aangezien Oekraïne de afgelopen editie van het liedjesfestijn heeft gewonnen, zal de Oekraïense deelnemer zich automatisch plaatsen voor de grote finale van het Eurovisie Songfestival op 13 mei. Normaal gesproken zou het winnende land het evenement organiseren, maar omdat het vanwege de oorlog niet veilig genoeg is in Oekraïne, vindt het Eurovisie Songfestival plaats in Liverpool.

Oekraïne is het vijfde land dat de deelnemer voor 2023 bekendmaakt. Eerder vonden Cyprus, Israël en Slovenië al hun kandidaten. Nederland kondigde vorige maand aan dat het duo Mia Nicolai en Dion Cooper naar Liverpool gaat.

Meer uit Buitenland

Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

54 minuten geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

3 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

5 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

6 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

7 uur geleden
Macron: gesprekken over Oekraïne in januari verder in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.

8 uur geleden
Britten tegen Amerikanen: internet beschermen is geen censuur

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.

8 uur geleden