Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne zendt Nationaal Songfestival uit vanuit schuilkelder

Oekraïne zendt Nationaal Songfestival uit vanuit schuilkelder

KIEV (ANP) - Oekraïne maakt zaterdag de kandidaat voor het Eurovisie Songfestival bekend. De verantwoordelijke omroep UA:PBC zendt in de late middag de nationale finale uit, waarmee wordt bepaald wie volgend jaar afreist naar Liverpool. Onder anderen Angelina, Moisei, 2TONE en Tember Blanche treden vanwege de oorlog met Rusland op vanuit een schuilkelder in Kiev tijdens de finale van het Oekraïense songfestival.

In totaal zullen tien acts in actie komen tijdens de nationale finale Vidbir. De winnaar wordt bepaald aan de hand van stemmen van het publiek en een jury van experts.

Aangezien Oekraïne de afgelopen editie van het liedjesfestijn heeft gewonnen, zal de Oekraïense deelnemer zich automatisch plaatsen voor de grote finale van het Eurovisie Songfestival op 13 mei. Normaal gesproken zou het winnende land het evenement organiseren, maar omdat het vanwege de oorlog niet veilig genoeg is in Oekraïne, vindt het Eurovisie Songfestival plaats in Liverpool.

Oekraïne is het vijfde land dat de deelnemer voor 2023 bekendmaakt. Eerder vonden Cyprus, Israël en Slovenië al hun kandidaten. Nederland kondigde vorige maand aan dat het duo Mia Nicolai en Dion Cooper naar Liverpool gaat.

Meer uit Buitenland

Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

59 minuten geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

1 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

2 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

4 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

5 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Libanon: nu bijna een half miljoen vluchtelingen

BEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.

5 uur geleden