Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne zegt tientallen drones uit Rusland te hebben neergehaald

Oekraïne zegt tientallen drones uit Rusland te hebben neergehaald

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt tientallen drones te hebben neergehaald tijdens nachtelijke aanvallen door Rusland. Dat zou 44 onbemande toestellen van het type Shahed hebben ingezet, waarvan er volgens Oekraïne 34 uitgeschakeld konden worden.

De Oekraïense strijdkrachten zeggen op berichtenplatform Telegram dat gevechtsvliegtuigen en luchtafweerraketten zijn gebruikt om de aanval af te slaan. De gouverneur van Odesa liet weten dat zijn regio het voornaamste doelwit leek te zijn. Er zouden evenwel geen slachtoffers zijn gevallen. "Er waren alleen een paar kleine branden in droog gras omdat daar restanten van een Shahed waren neergekomen."

Het gaat volgens officiële cijfers om de grootste aanvalsgolf met drones van deze maand, becijferde persbureau Reuters. De gouverneur van Kirovohrad sprak in een bericht op Telegram over een "zeer zware nacht". Hij schreef dat niet alle drones vernietigd konden worden.

Rusland bestookt doelen in Oekraïne regelmatig met drones en raketten. Die aanvallen zijn in toenemende mate ook gericht tegen havens. De Oekraïense autoriteiten vrezen dat tijdens de winter ook de aanvallen worden opgevoerd op de stroomvoorziening.

Meer uit Buitenland

Frans onderzoek naar moordpoging na molotovcocktail bij rellen

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.

11 minuten geleden
Meerdere doden in Gaza na Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.

28 minuten geleden
Meer dan 300 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.

58 minuten geleden
Zelensky meldt nachtelijke aanvallen op stroomnet

KYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.

1 uur geleden
Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

3 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

8 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

8 uur geleden