Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne wordt 'erg moe' van Trump-schandaal

Oekraïne wordt 'erg moe' van Trump-schandaal

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei dinsdag dat zijn land "moe" is van alle vragen met betrekking tot het Trump-schandaal, midden in een belangrijke week van openbare hoorzittingen in Washington.

"We hebben ons land, we hebben onze onafhankelijkheid, we hebben onze eigen problemen", klaagde hij na een gezamenlijke persconferentie in Kiev met de Tsjechische premier Andrej Babis.

De openbare hoorzittingen begonnen vorige week in Washington over de vraag of de Amerikaanse president Donald Trump opdracht gaf om Amerikaanse militaire hulp aan Oekraïne te bevriezen. Dat moest Kiev ertoe brengen een onderzoek te beginnen tegen zijn Democratische potentiële rivaal bij de presidentsverkiezingen van 2020 Joe Biden en zijn zoon Hunter.

Burisma

Dinsdag vroeg een Amerikaanse verslaggever aan Zelenski of hij bereid was een ​​onderzoek te doen naar de banden van Bidens zoon met het Oekraïense energiebedrijf Burisma, als een concessie aan Trump. "Iedereen in Oekraïne is zo moe van Burisma", zei Zelenski, voordat hij snel de zaal vol met verslaggevers verliet.

Zelenski, een 41-jarige komiek die in april tot president van Oekraïne werd gekozen, bevindt zich midden in het impeachmentschandaal in de VS. Zijn telefoongesprek met Trump resulteerde in het onderzoek naar de vraag of de Amerikaanse president zijn Oekraïense collega onder druk had gezet voor zijn eigen politieke agenda.

In gezogen

Het Oekraïense onderzoek had zich moeten richten op de activiteiten van Hunter Biden van april 2014 tot april 2019, toen hij lid was van de raad van bestuur van Burisma Holdings, een Oekraïense gasfirma die wordt beschuldigd van corrupte praktijken.

De wereldwijde aandacht voor de affaire kwam op een moment dat Oekraïne cruciale hervormingen probeert door te voeren en Zelenski ergernis heeft getoond met de niet aflatende focus van de media op Trump. Op een persconferentie vorige maand zei Zelenski dat hij niet in het schandaal "gezogen" wil worden omdat dit de belangen van Oekraïne zou kunnen schaden.

De VS zijn een belangrijke bondgenoot van Oekraïne in de langdurige strijd tegen door Rusland gesteunde separatisten in het oosten van het land.

Meer uit Buitenland

CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

37 minuten geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

1 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

1 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Trump plaatst video van verdachte online, man had meerdere wapens

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.

3 uur geleden
Trump geëvacueerd van podium Correspondents' Dinner Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.

3 uur geleden
Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

12 uur geleden