
Oekraïne wil volledige gevangenenruil Rusland
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil graag een nieuwe gevangenenruil met Rusland. Hij zei woensdag dat hij alle Russische gevangenen in Oekraïne wil ruilen voor alle Oekraïense gevangenen in Rusland.
Vladimir Poetin en Zelenski ontmoeten elkaar op 9 december in Parijs bij een top over het conflict in het oosten van Oekraïne. Daar wil de Oekraïense president tot een overeenkomst komen met zijn Russische ambtsgenoot.
Samen met Frankrijk en Duitsland proberen Oekraïne en Rusland volgende week in Frankrijk een einde te maken aan het al jaren slepende conflict. In het oosten van Oekraïne proberen separatisten een eigen land te maken van de regio Donbass. Zij worden militair gesteund door Rusland. Oekraïne probeert de separatisten te verjagen nadat Rusland in 2014 het schiereiland de Krim al annexeerde.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de ontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in de Sint-Pietersbasiliek heeft bijgedragen aan de afronding van de mineralendeal. Volgens Bessent is de overeenkomst bovendien een sterk signaal aan Rusland dat de Verenigde Staten en Oekraïne op één lijn zitten.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF), die al twee jaar oorlog voert met het Soedanese leger, heeft het presidentieel paleis in Khartoem beschoten. De RSF had het strategisch en symbolisch belangrijke bouwwerk lang zelf in handen, maar verloor eind maart de controle over het paleis.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha heeft de mineralendeal met de Verenigde Staten verwelkomd. Hij spreekt van "een belangrijke mijlpaal in het strategische partnerschap tussen Oekraïne en de VS, gericht op het versterken van de Oekraïense economie en veiligheid".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Israël helpen bij de bestrijding van natuurbranden in de buurt van Jeruzalem. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen meldt op X dat blusvliegtuigen uit Italië, Griekenland, Cyprus en Kroatië onderweg zijn naar Israël.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Bij de gevechten tussen druzische strijders en Syrische troepen die gelinkt zijn aan de regering zijn opnieuw zeker vijftien druzen gedood, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Zij zouden in de buurt van Damascus in een hinderlaag zijn gelopen.
3 uur geledenOSAKA (ANP/AFP) - De Japanse politie heeft een man opgepakt die was ingereden op een groep schoolkinderen. Volgens lokale media deed hij dat waarschijnlijk opzettelijk.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Het Zuid-Koreaanse hooggerechtshof heeft een rechtszaak tegen de belangrijke oppositiefiguur Lee Jae-myung terugverwezen naar een lagere rechtbank. Dit leidt tot onzekerheid over Lee's deelname aan de presidentsverkiezingen in juni.
5 uur geleden