Oekraïne wil volledige gevangenenruil Rusland
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodimir Zelenski wil graag een nieuwe gevangenenruil met Rusland. Hij zei woensdag dat hij alle Russische gevangenen in Oekraïne wil ruilen voor alle Oekraïense gevangenen in Rusland.
Vladimir Poetin en Zelenski ontmoeten elkaar op 9 december in Parijs bij een top over het conflict in het oosten van Oekraïne. Daar wil de Oekraïense president tot een overeenkomst komen met zijn Russische ambtsgenoot.
Samen met Frankrijk en Duitsland proberen Oekraïne en Rusland volgende week in Frankrijk een einde te maken aan het al jaren slepende conflict. In het oosten van Oekraïne proberen separatisten een eigen land te maken van de regio Donbass. Zij worden militair gesteund door Rusland. Oekraïne probeert de separatisten te verjagen nadat Rusland in 2014 het schiereiland de Krim al annexeerde.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
4 uur geleden