Oekraïne wil van EU en Japan extra sancties Rusland om dood Navalny
TOKIO (ANP) - Oekraïne wil dat de Europese Unie en Japan met nieuwe economische sancties tegen Rusland komen na de dood van oppositieleider Aleksej Navalny, zei de Oekraïense premier Denys Sjmyhal dinsdag tijdens een bezoek aan Japan.
Oekraïne vraagt de EU om "een kijkje te nemen" naar de toenemende import van Russische granen. Daarnaast wacht Kyiv op de goedkeuring van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden nadat de Senaat een nieuw hulppakket heeft goedgekeurd, zei Sjmyhal op een persconferentie in Tokio.
Westerse landen geven de Russische autoriteiten unaniem de schuld voor de dood van Navalny in een Russisch strafkamp, die afgelopen vrijdag werd bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
30 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
8 uur geleden