Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne wil 'oorlogsobligaties' uitgeven voor financieren strijd

Oekraïne wil 'oorlogsobligaties' uitgeven voor financieren strijd

KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense overheid gaat speciale 'oorlogsobligaties' uitgeven om de strijd tegen Rusland te financieren. Door geld te steken in deze leningen kunnen burgers, bedrijven en buitenlandse investeerders volgens het Oekraïense ministerie van Financiën de verdediging tegen de Russische agressor steunen.

"De opbrengst van de obligaties zal worden gebruikt om te voorzien in de behoeften van de strijdkrachten van Oekraïne en om te zorgen voor een ononderbroken voorziening in de financiële behoeften van de staat tijdens de oorlog", staat in een verklaring waarover onder de meer zakenkrant Financial Times bericht.

Het is de bedoeling dat de obligaties dinsdag in de markt worden gezet. Hoeveel geld hiermee precies zal zijn gemoeid, is nog niet duidelijk. Nadat Rusland vorige week was binnengevallen, zei de Oekraïense regering al te hopen bijna 1,4 miljard dollar, omgerekend meer dan 1,2 miljard euro, op te halen door middel van nieuwe uitgiften van obligaties.

Verder is bekend dat de stukken een looptijd krijgen van een jaar. Uiteindelijk denkt Oekraïne het geld dus wel weer terug te kunnen betalen.

Meer uit Financieel

Vacaturestop bij maker afslankmiddelen Ozempic en Wegovy

BAGSVAERD (ANP/BLOOMBERG) - De Deense medicijnfabrikant Novo Nordisk heeft een wereldwijde vacaturestop afgekondigd. De maker van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy heeft recent een nieuwe topman gekregen, Maziar Mike Doustdar. Hij probeert de kosten te verlagen nu de concurrentie in de markt flink is toegenomen.

10 minuten geleden
Noodlijdend Claire's werkt in Noord-Amerika aan redding van keten

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR) - Sieradenketen Claire's wil zijn Noord-Amerikaanse activiteiten aan investeerder Ames Watson verkopen voor een onbekend bedrag. Het bedrijf wil zo zijn verliezen beperken, nadat het eerder uitstel van betaling had aangevraagd in de Verenigde Staten. Daar probeert het bedrijf er via een herstructurering weer bovenop te komen. In Nederland is Claire's deze week failliet verklaard.

55 minuten geleden
Aanklagers in België openen onderzoek naar ING België

BRUSSEL (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in België hebben een onderzoek geopend naar ING België, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Le Soir. De stap houdt verband met een breder onderzoek naar voormalig Eurocommissaris Didier Reynders, schrijft de Belgische krant. Daarbij zou het Brusselse parket naar mogelijk machtsmisbruik kijken.

1 uur geleden
VS zijn tevreden over tariefafspraken met China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft aangegeven dat de Verenigde Staten tevreden zijn over de huidige afspraken met China over importheffingen. Vorige week stelde president Donald Trump hogere importheffingen op Chinese goederen met nog eens negentig dagen uit, tot 10 november.

1 uur geleden
Verzamelwoede Labubu-knuffels goed voor miljardenomzet

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, bekend van zijn populaire Labubu-knuffels, verwacht dit jaar omgerekend bijna 4 miljard euro aan inkomsten. Dat komt door de grote vraag naar zijn kleine pluche monsters met puntige oren en gekartelde tanden, heeft topman Wang Ning woensdag gezegd. Hij wil de komende jaren meer winkels openen en denkt ook aan Labubu-animatiefilms en -attracties in pretparken. Er komt binnenkort ook een mini-Labubu die je aan je telefoon kunt vastmaken.

2 uur geleden
Treinkaartjes worden volgens NS niet duurder door cao-akkoord

UTRECHT (ANP) - Treinkaartjes worden niet duurder door het cao-akkoord dat NS woensdagochtend heeft bereikt met vakbonden. Dit zegt een woordvoerder van de spoorvervoerder.

2 uur geleden
Verzekeraar ASR stijgt op licht negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de koerswinsten van dinsdag kozen beleggers in Amsterdam woensdag bij de handelsstart voor winstnemingen. Het beurssentiment werd vooral gedrukt door de forse verliezen op Wall Street dinsdag en de Aziatische beurzen eerder op de dag.

4 uur geleden