Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne wil macht rijke 'oligarchen' inperken

Oekraïne wil macht rijke 'oligarchen' inperken

KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne wil de invloed van machtige zakenlieden aan banden leggen. President Volodimir Zelenski heeft het parlement opgeroepen een wet goed te keuren met nieuwe regels voor die zogenoemde oligarchen. Zijn kantoor spreekt over een "de eerste stap richting de afschaffing van het oligarchische systeem".

In Oekraïne hebben steenrijke zakenlieden vaak ook veel politieke invloed. In het wetsvoorstel staat dat personen die voldoen aan de definitie van 'oligarch' straks geregistreerd moeten worden. Ze mogen dan geen politieke partijen meer financieren. Ook moeten topfunctionarissen, zoals de president en de premier, hun contacten met oligarchen gaan melden.

In lokale media wordt gespeculeerd dat zo'n tien mensen het stempel oligarch kunnen krijgen. Het kantoor van Zelenski vindt dat de grondrechten van die zakenlieden straks niet worden geschonden. "Er worden regels vastgesteld zodat ze op een transparante manier relaties moeten onderhouden met regeringsfunctionarissen", aldus een officiële verklaring.

De nieuwe regels moeten zeker tien jaar van kracht blijven. Het is nog onduidelijk wanneer het parlement stemt over de wetgeving.

Meer uit Buitenland

Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

1 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

1 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

1 uur geleden
Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

3 uur geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

5 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

5 uur geleden