Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne wil er alles aan doen om Poetin te berechten voor MH17

Oekraïne wil er alles aan doen om Poetin te berechten voor MH17

KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne zal alle internationale legale middelen gebruiken die het tot zijn beschikking heeft om de Russische president Vladimir Poetin voor een rechter te brengen voor het neerschieten van de MH17-vlucht in 2014. De onderzoekers van het Joint Investigation Team (JIT) brachten woensdag naar buiten dat Poetin een grote rol had in het leveren van het wapentuig dat de vlucht neerhaalde en daarom actief betrokken is bij de ramp.

De Oekraïense hoofdaanklager Andrej Kostin erkent dat het lastig wordt om Poetin aan te klagen. "De moeilijkheid om bewijs te verzamelen en zijn immuniteit staan het niet toe om de Russische president voor nationale rechtbanken te vervolgen. Maar we zullen proberen alle bestaande internationale juridische mechanismen te gebruiken om hem voor het gerecht te brengen."

Het JIT concludeerde ook al dat Poetin niet vervolgd kan worden vanwege zijn immuniteit. Wel heeft het sterke aanwijzingen dat hij heeft beslist over het wapenleveringsverzoek van de Oost-Oekraïense separatisten, die MH17 uiteindelijk uit de lucht hebben geschoten. Het onderzoeksteam heeft ook onderschepte telefoongesprekken in het bezit, waarop Poetin te horen is en die wijzen op zijn bemoeienis.

Meer uit Buitenland

Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

4 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

4 uur geleden
Kansas trekt rijbewijzen en geboorteakten van trans personen in

TOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.

5 uur geleden
Dode op speedboot bij Cuba wilde opstand ontketenen

TAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.

5 uur geleden
Onderhandelingen Iran en VS in Genève afgelopen

GENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.

5 uur geleden
Afghanistan claimt vergeldingsaanvallen op Pakistan

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Afghanistan zegt vergeldingsaanvallen te hebben uitgevoerd tegen Pakistan. Daarbij zouden meerdere uitvalsbases in het grensgebied in dat land zijn ingenomen, aldus Afghaanse overheidsfunctionarissen. Pakistan zegt op zijn beurt "zonder aanleiding" te zijn aangevallen en stelt dat zijn leger "onmiddellijk" heeft teruggeslagen.

6 uur geleden
Tsjechië neemt afstand van NAVO-afspraak hoger defensiebudget

PRAAG (ANP/RTR) - De nieuwe Tsjechische regering neemt afstand van de verhoging van de defensie-uitgaven die de NAVO-landen hebben afgesproken. Tsjechië bezuinigt juist op defensie en is "zeker niet" op weg om de NAVO-norm te halen, zegt premier Andrej Babis.

7 uur geleden