Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne wil bemiddelaar bij onderhandelingen met Rusland

Oekraïne wil bemiddelaar bij onderhandelingen met Rusland

KIEV (ANP/DPA) - Oekraïne zoekt internationale bemiddeling voor de gesprekken met Rusland over het beëindigen van de vijandelijkheden. "We vertrouwen de Russische Federatie helemaal niet", verklaarde een adviseur van president Volodimir Zelenski volgens Oekraïense media.

Adviseur Mikhailo Podoljak bevestigde dat voor komend weekend een derde overlegronde gepland staat, waarschijnlijk opnieuw in Belarus omdat Rusland andere landen afwijst. Later zijn landen als Turkije, Hongarije of Polen denkbaar als organisator, zei Podoljak. Hij uitte scherpe kritiek op Belarus, dat "als springplank wordt gebruikt voor aanvallen op onze steden."

De Russische president Vladimir Poetin heeft als voorwaarde voor een nieuwe ronde gesprekken geëist dat Oekraïne vooraf allerlei concessies doet. Daar zal Zelenski volgens zijn adviseur nooit mee akkoord gaan.

Bij de vorige onderhandelingen spraken beide partijen af vluchtroutes voor burgers te creëren in gebieden waar zwaar wordt gevochten. Podoljak noemde die overlegronde "verrassend constructief".

Meer uit Buitenland

Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

14 minuten geleden
VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

1 uur geleden
Nieuw overleg bemiddelaars over tweede fase bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.

1 uur geleden
Oekraïne stemt in met limiet op krijgsmacht, meldt Britse krant

KYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.

1 uur geleden
VS: Oekraïne-overleg met Rusland verloopt goed

ABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.

1 uur geleden
Defensie VS wil einde aan lange samenwerking met Scouting America

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.

2 uur geleden
Hamas en Islamitische Jihad dragen lichaam gijzelaar over

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

2 uur geleden