Oekraïne wil alcoholverkoop in Rusland lamleggen
PARIJS/KIEV (ANP/AFP) - In een poging Rusland te treffen probeert Oekraïne de verkoop van alcohol in het buurland door cyberaanvallen in de war te schoppen. De sabotage-actie is volgens minister Mykhailo Fedorov van digitale transformatie onderdeel van een bredere aanval op Russische computersystemen.
"Onder de belangrijke acties die vandaag de dag bekend zijn, is de aanval tegen het accijnzensysteem waarmee de verkoop van alcohol in Rusland in de war kan worden geschopt", zei de bewindsman tijdens een digitale persconferentie op een congres over cyberveiligheid. "We hebben besloten dat mensen nuchter moeten zijn om de propaganda het hoofd te kunnen bieden waaraan de Russische regering hen onderwerpt", grapte hij.
De minister hield zich verder redelijk op de vlakte over andere doelen van de cyberaanvallen op Rusland. "Meer dan tachtig Russische systemen zijn beschadigd", waaronder de Russische versie van YouTube wilde hij wel kwijt. En "de sites van de FSB en het Kremlin zijn neergehaald".
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
8 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
19 uur geleden