Oekraïne wil alcoholverkoop in Rusland lamleggen
PARIJS/KIEV (ANP/AFP) - In een poging Rusland te treffen probeert Oekraïne de verkoop van alcohol in het buurland door cyberaanvallen in de war te schoppen. De sabotage-actie is volgens minister Mykhailo Fedorov van digitale transformatie onderdeel van een bredere aanval op Russische computersystemen.
"Onder de belangrijke acties die vandaag de dag bekend zijn, is de aanval tegen het accijnzensysteem waarmee de verkoop van alcohol in Rusland in de war kan worden geschopt", zei de bewindsman tijdens een digitale persconferentie op een congres over cyberveiligheid. "We hebben besloten dat mensen nuchter moeten zijn om de propaganda het hoofd te kunnen bieden waaraan de Russische regering hen onderwerpt", grapte hij.
De minister hield zich verder redelijk op de vlakte over andere doelen van de cyberaanvallen op Rusland. "Meer dan tachtig Russische systemen zijn beschadigd", waaronder de Russische versie van YouTube wilde hij wel kwijt. En "de sites van de FSB en het Kremlin zijn neergehaald".
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.
10 uur geleden