Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: Westen moet alle handel met Rusland stopzetten

Oekraïne: Westen moet alle handel met Rusland stopzetten

DAVOS (ANP/AFP/DPA) - De westerse landen moeten alle handel met Rusland stopzetten vanwege de invasie van Oekraïne, want het geld dat Rusland met handel verdient wordt gestoken in de Russische oorlogsmachine. Dat zei de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos.

"Mijn boodschap is heel simpel. Dood de Russische export", zei Koeleba. "Stop de Russen met het verdienen van geld dat ze kunnen investeren in de oorlogsmachine die mensen vermoordt, verkracht en foltert in Oekraïne."

Ook wordt dat geld volgens Koeleba gebruikt voor het overeind houden van het regime van president Vladimir Poetin. "Zolang Rusland geld verdient met de verkoop van olie en gas blijven hun zakken goedgevuld." Hij stelde verder dat Oekraïne meer te lijden heeft onder het Russische oorlogsgeweld dan dat de Russische economie lijdt onder de sancties.

Hij pleitte daarnaast voor beperkingen voor de Russische scheepvaart. "Het overgrote deel van de Russische olie die wordt verkocht op de wereldmarkt wordt vervoerd per schip. Als je de scheepvaartindustrie vertelt dat iedereen die Russische olie vervoert met problemen te maken krijgt dan is dat een grote kwestie."

Meer uit Financieel

Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

18 minuten geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

1 uur geleden
Verlies voor AEX, ASML levert eerdere winst in en sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.

2 uur geleden
Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

3 uur geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

4 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

5 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

5 uur geleden