Oekraïne waarschuwt voor meer elektriciteitsproblemen
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïners moeten de komende weken rekening houden met meer geplande stroomuitval en black-outs, waarschuwt netbeheerder Ukrenergo. Er wordt spaarzaam omgegaan met de beschikbare elektriciteit, omdat er tekorten zijn als gevolg van door Rusland veroorzaakte schade aan het stroomnet.
"De situatie wordt de komende paar weken moeilijker dan die nu is", aldus het hoofd van Ukrenergo. De stroomtoevoer naar huishoudens wordt al beperkt omdat er niet genoeg elektriciteit kan worden opgewekt. De periode waarin Oekraïners geen elektriciteit hebben, wordt mogelijk uitgebreid naar twaalf uur per dag.
Er kunnen volgens Ukrenergo niet alleen stroomstoringen plaatsvinden na Russische luchtaanvallen, maar ook als gevolg van onderhoudswerk en slechte weersomstandigheden. De netbeheerder verwacht dat de huidige situatie tot eind juli aanhoudt.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei vorige week dat de capaciteit om stroom te produceren is gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Oekraïne importeert steeds meer elektriciteit uit het buitenland om de tekorten op te vangen en vraagt partners om hulp bij het herstel van zijn energienetwerk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
7 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
7 uur geleden