
Oekraïne: vreselijke raketaanval, sinds 1941 niet meer meegemaakt
KIEV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kiev wordt momenteel getroffen door "vreselijke raketaanvallen", schrijft de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Kuleba vrijdagochtend op Twitter. "De laatste keer dat onze hoofdstad zoiets meemaakte was in 1941 toen we werden aangevallen door nazi-Duitsland", aldus Kuleba.
De minister stelt dat "het kwaad destijds werd verdreven" en dat ook nu het geval zal zijn. "Stop Poetin, isoleer Rusland, verbreek alle banden en schop Rusland overal uit", besluit Kuleba zijn bericht.
In Kiev werden in de nacht van donderdag op vrijdag explosies gehoord. Functionarissen binnen het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken spraken van ballistische en kruisraketten maar dat kon niet door media worden geverifieerd.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Troepen uit India en Pakistan hebben in de nacht van donderdag op vrijdag schoten gelost in Kasjmir, het gebied waar beide landen aanspraak op maken. De afgelopen dagen zijn de spanningen tussen de buurlanden weer opgelopen na een schietpartij, waarbij 25 Indiase burgers en een Nepalees werden gedood door pro-Pakistaanse separatisten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Burgemeester Vitali Klitsjko van Kyiv denkt dat Oekraïne mogelijk land moet opgeven als onderdeel van een vredesdeal met Rusland. Hij noemt dat in gesprek met de BBC een van de mogelijke scenario's om na ruim drie jaar oorlog vrede te bewerkstelligen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland valt in Oekraïne alleen militaire doelen aan en "burgerdoelen die door het leger worden gebruikt". Dat stelde de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov donderdag in een interview met het Amerikaanse CBS News, na vragen over aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv die deze week aan zeker twaalf mensen het leven kostten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan mijnbouw op de bodem van de Stille Oceaan stimuleren. President Trump tekende donderdag een decreet daartoe, dat wordt gezien als een poging om China's dominante positie in de winning van belangrijke mineralen en zeldzame aardelementen te ondermijnen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers hebben de rechtbank in New York donderdag formeel ingelicht dat ze van plan zijn de doodstraf te vragen voor Luigi Mangione, die beschuldigd wordt van de moord op de directeur van verzekeraar UnitedHealth Group in New York, begin december.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Op de webshop van de Amerikaanse president Donald Trump zijn nu al artikelen te koop met de tekst "Trump 2028". In 2028 vinden de volgende Amerikaanse presidentsverkiezingen plaats. Volgens de Amerikaanse grondwet mag Trump daar niet aan meedoen, omdat een president maximaal twee ambtstermijnen van vier jaar mag dienen.
7 uur geledenAUSCHWITZ (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben donderdag de slachtoffers van de Holocaust herdacht met een mars bij het naziconcentratiekamp Auschwitz. Onder de aanwezigen waren zo'n tachtig overlevenden van de Holocaust en Israëliërs die recent door Hamas waren gegijzeld in de Gazastrook.
12 uur geleden