Oekraïne vraagt FBI om hulp na cyberaanval
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Amerikaanse FBI gevraagd om hulp bij het onderzoek naar een cyberaanval op het energiebedrijf Burisma. Dat heeft een medewerker van het Oekraïense ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt.
De hack werd waarschijnlijk uitgevoerd door Russische staatshackers. Ze hebben geprobeerd e-mails te stelen bij Burisma. De aanval begon in november toen de hackers met nepemailadressen probeerden gegevens te bemachtigen van medewerkers van Burisma.
Het energiebedrijf stond centraal in het afzettingsonderzoek dat liep tegen de Amerikaanse president Donald Trump. De zoon van zijn politieke rivaal Joe Biden, Hunter, was werkzaam bij Burisma. Trump probeerde door Oekraïne militair hulp te onthouden, het land te overtuigen een onderzoek in te stellen naar Burisma en Hunter Biden.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
10 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
57 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
13 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
15 uur geleden