Oekraïne vraagt Europeanen met militaire ervaring om hulp
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne doet een oproep aan Europeanen met ervaring aan het front om te komen helpen. "Als je de besluiteloosheid van politici niet wilt aanzien, kun je naar ons land komen en ons helpen bij de verdediging van Europa", verklaart de Oekraïense president Volodimir Zelenski.
Sinds het begin van de Russische invasie toont Zelenski zich steeds gefrustreerder over de positie van Europa. De president had onder meer opgeroepen om Rusland uit te sluiten van het internationale betalingssysteem SWIFT, maar Europese leiders konden het daar niet eens over worden. Zelenski klaagt dat Europese landen "geen haast hebben met krachtige besluiten".
Een gepland telefoongesprek van Zelenski met de Italiaanse premier Mario Draghi vrijdagochtend ging niet door. Draghi bracht dat naar buiten, waarop Zelenski twitterde: "volgende keer probeer ik de programmering van de oorlog zo te schuiven dat ik op een vast tijdstip met Draghi kan bellen."
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden