
Oekraïne vraagt China druk uit te oefenen op Rusland
KIEV/BEIJING (ANP/RTR) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba heeft zijn Chinese collega Wang Yi gevraagd om druk uit te oefenen op Rusland om de invasie te stoppen.
Volgens Koeleba zou de Chinese minister hebben gezegd dat China bereid is alles te doen om de oorlog via diplomatie te beëindigen. De Chinezen willen voorkomen dat de situatie nog verder uit de hand loopt.
Koeleba zei na het telefoongesprek dat alle bondgenoten is gevraagd om te helpen bij het opzetten van een no-flyzone boven Oekraïne. Zelenski zei nog dat hij hulp aan de Duitse bondskanselier Scholz had gevraagd hiervoor. Zo wil Oekraïne voorkomen dat Rusland vanuit vliegtuigen bommen op het land kan gooien.
Oog in oog
"Het is beter om ons nu zoveel mogelijk te helpen dan om later oog in oog te staan met Poetin", aldus Koeleba. "Als Rusland deze oorlog wint, dan is de NAVO erna aan de beurt."
Een adviseur van president Volodimir Zelenski zei dinsdag dat de enige uitkomst van het conflict is dat Rusland zich volledig terugtrekt. "Wij gaan er niet mee akkoord als ons grondgebied wordt verdeeld of als Russische soldaten aanwezig blijven."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn handtekening gezet onder de omstreden bouwplannen voor nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Internationaal wordt gevreesd dat dit project een tweestatenoplossing onmogelijk maakt, maar dat deert Netanyahu niet. "Er komt geen Palestijnse staat", zei hij bij de tekenceremonie.
5 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.
5 uur geleden