Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne voorzichtig optimistisch over gesprekken met Rusland

Oekraïne voorzichtig optimistisch over gesprekken met Rusland

KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense regering begint vooruitgang te zien in de onderhandelingen met Moskou, zegt presidentieel adviseur Ihor Zjovkva volgens het Oekraïense persbureau UNIAN. De gesprekken zijn volgens hem constructiever geworden na twee dagen discussiëren via een videoverbinding. Eerdere overleggen leverden volgens beide partijen nagenoeg niets op.

"In de eerste rondes was Rusland niet bereid om naar ons standpunt te luisteren, maar stelde het alleen ultimatums: dat Oekraïne zich zou overgeven, onze wapens neerleggen, dat onze president een akte van overgave zou ondertekenen", aldus Zjovkva. "Nu heeft Rusland zijn toon een beetje veranderd."

De adviseur meldde dat de Oekraïense delegatie voorzichtig optimistisch is, maar dat een doorbraak alleen kan worden bereikt door de presidenten Volodimir Zelenski en Vladimir Poetin. De gesprekken tussen beide onderhandelingsdelegaties worden woensdag voortgezet, laat een lid van de Oekraïense delegatie via Twitter weten.

Oekraïne eist een einde aan de oorlog en de terugtrekking van de Russische troepen. De eisen van Moskou behelzen onder meer dat Oekraïne het geannexeerde Krim-schiereiland als Russisch erkent, en de separatistische gebieden in Oost-Oekraïne als onafhankelijke staten.

Meer uit Buitenland

China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

1 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

3 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

6 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

7 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

8 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

9 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

9 uur geleden