Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: vooral buitenlanders in ramptoestel

Oekraïne: vooral buitenlanders in ramptoestel

EHERAN (ANP/RTR/AFP) - De meeste mensen in het passagierstoestel dat crashte in Iran hadden niet de Oekraïense nationaliteit. Het gaat om 82 Iraniërs, 63 Canadezen, 11 Oekraïners, 10 Zweden, 4 Afghanen, 3 Duitsers en 3 Britten, meldt de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken na de vliegramp, die aan meer dan 170 mensen het leven heeft gekost.

De Boeing 737-800 van Ukraine International Airlines stortte kort na het opstijgen neer. Het toestel vloog van Teheran naar de Oekraïense hoofdstad Kiev. Hulporganisatie Rode Halvemaan zegt dat met hulp van militairen en brandweerlieden wordt gezocht naar lichamen. "Iedereen helpt zodat we alle lichamen kunnen bergen. Die zijn in een groot gebied neergekomen", aldus het hoofd van een reddingseenheid.

Ukraine International Airlines zegt dat Kiev niet de eindbestemming was voor de meeste passagiers. Die hadden daar moeten overstappen op vluchten naar andere bestemmingen. De luchtvaartmaatschappij heeft ook laten weten alle vluchten naar Teheran voorlopig op te schorten.

Iraanse media berichten dat het toestel is neergekomen bij Parand, vlak bij Teheran. Videobeelden van Iraanse staatsmedia, lijken te tonen dat het toestel in de lucht al in brand staat. Het gecrashte toestel is volgens Ukraine International Airlines gebouwd in 2016 en zou twee dagen geleden nog een onderhoudsbeurt hebben gehad.

Meer uit Buitenland

Zelensky sprak met Trump over Patriot-raketproductie in Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het produceren van Patriot-raketten in Oekraïne. Trump zei tijdens de NAVO-top begin deze maand dat Kyiv mogelijk een licentie krijgt om zelf die wapens te maken. Die zijn belangrijk voor de Oekraïense luchtverdediging.

40 minuten geleden
JD Vance prijst senator Graham om inzet voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de overleden senator Lindsey Graham tijdens een herdenkingsceremonie geprezen als "krachtige beschermer van Oekraïne". Graham stond bekend als een van de Republikeinen die het meest lobbyde bij het Witte Huis voor meer militaire steun aan Oekraïne.

55 minuten geleden
Politie opent moordonderzoek na vondst dode baby's in Frankrijk

ORANGE (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie zegt een moordonderzoek te hebben geopend naar aanleiding van de vondst van stoffelijke resten van pasgeboren baby's in de zuidelijke plaats Orange. Het gaat om de overblijfselen van vermoedelijk vijf baby's die werden gevonden in kartonnen dozen.

58 minuten geleden
Ook Netanyahu bij Witte Huis voor ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het is de eerste keer dat de twee leiders elkaar in het echt spreken sinds het begin van de oorlog met Iran eind februari.

1 uur geleden
Zelensky aangekomen bij Witte Huis voor gesprek met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met president Donald Trump. Het is zijn eerste bezoek aan de Amerikaanse presidentswoning sinds de twee leiders daar voor het oog van de camera's met elkaar ruzie maakten.

2 uur geleden
Tot 30 mensen onbereikbaar na explosie in Japans winkelcentrum

KUMAMOTO (ANP) - Na een explosie in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto zijn mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig. Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn zij onbereikbaar. Eerder op dinsdag vond er een zware aardbeving plaats in het gebied.

3 uur geleden
Oeganda vrij van ebola, zegt minister van Gezondheid

KAMPALA (ANP/RTR) - De Oegandese minister van Gezondheid zegt dat de ebola-uitbraak in het land voorbij is. Door een grote uitbraak in buurland Democratische Republiek Congo (DRC) raakten ook in Oeganda twintig mensen besmet, van wie er twee overleden. De laatste besmetting is inmiddels ruim een maand geleden.

4 uur geleden