Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: vooral buitenlanders in ramptoestel

Oekraïne: vooral buitenlanders in ramptoestel

EHERAN (ANP/RTR/AFP) - De meeste mensen in het passagierstoestel dat crashte in Iran hadden niet de Oekraïense nationaliteit. Het gaat om 82 Iraniërs, 63 Canadezen, 11 Oekraïners, 10 Zweden, 4 Afghanen, 3 Duitsers en 3 Britten, meldt de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken na de vliegramp, die aan meer dan 170 mensen het leven heeft gekost.

De Boeing 737-800 van Ukraine International Airlines stortte kort na het opstijgen neer. Het toestel vloog van Teheran naar de Oekraïense hoofdstad Kiev. Hulporganisatie Rode Halvemaan zegt dat met hulp van militairen en brandweerlieden wordt gezocht naar lichamen. "Iedereen helpt zodat we alle lichamen kunnen bergen. Die zijn in een groot gebied neergekomen", aldus het hoofd van een reddingseenheid.

Ukraine International Airlines zegt dat Kiev niet de eindbestemming was voor de meeste passagiers. Die hadden daar moeten overstappen op vluchten naar andere bestemmingen. De luchtvaartmaatschappij heeft ook laten weten alle vluchten naar Teheran voorlopig op te schorten.

Iraanse media berichten dat het toestel is neergekomen bij Parand, vlak bij Teheran. Videobeelden van Iraanse staatsmedia, lijken te tonen dat het toestel in de lucht al in brand staat. Het gecrashte toestel is volgens Ukraine International Airlines gebouwd in 2016 en zou twee dagen geleden nog een onderhoudsbeurt hebben gehad.

Meer uit Buitenland

Pools parlement stemt voor versoepeling abortuswet

WARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.

11 minuten geleden
Zeven doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.

27 minuten geleden
Italië scherpt wet tegen rellen aan na gewelddadig weekend Milaan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.

1 uur geleden
Eerste ebolabesmetting vastgesteld in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.

1 uur geleden
Zelensky dankbaar dat waarschuwingen VS weer goed doorkomen

OSLO (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dankbaar te zijn dat zijn land weer toegang heeft tot Amerikaanse inlichtingen. Hij klaagde afgelopen week geregeld dat de Verenigde Staten Oekraïne niet hadden gewaarschuwd voor Russische luchtaanvallen waarbij burgers om het leven kwamen.

2 uur geleden
NAVO stuurt na incidenten extra middelen naar Zwarte Zee

BRUSSEL (ANP) - De NAVO stuurt extra "middelen" naar de regio rond de Zwarte Zee, meldt een woordvoerder op X. Daar werden voor de kust van NAVO-landen Bulgarije en Roemenië afgelopen weken meerdere koopvaardijschepen geraakt door drones. Bulgarije vroeg daarom al om extra hulp bij de dronebestrijding.

3 uur geleden
Nieuwe avondklok aangekondigd in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Parijse politie heeft een nieuwe avondklok afgekondigd voor delen van de stad. De avondklok zal worden ingesteld van dinsdagavond 23.00 uur tot woensdagochtend 06.00 uur.

3 uur geleden