Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne voor derde nacht op rij met drones aangevallen

Oekraïne voor derde nacht op rij met drones aangevallen

KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt in de nacht van zondag op maandag weer een Russische droneaanval te hebben afgeslagen. De luchtafweer zou alle drones uit de lucht hebben geschoten en daardoor slachtoffers hebben voorkomen. Het is de derde nacht op rij dat Rusland een grootschalige droneaanval op Oekraïne uitvoert.

In het nieuwjaarsweekend zijn zeker vijf mensen omgekomen door de Russische aanvallen. Het zou alle drie de dagen gaan om door Iran gemaakte aanvalsdrones. Het leger zegt maandag 41 drones en een raket te hebben neergehaald.

De energievoorzieningen van het land zouden het doel zijn geweest van de aanval, zoals de laatste weken veelal het geval is. Een deel van de hoofdstad Kiev zit op dit moment zonder stroom. De situatie is volgens de netbeheerder sinds maandagochtend "ingewikkelder" geworden. De autoriteiten zetten de elektriciteit gedeeltelijk uit om overbelasting van het netwerk te voorkomen.

Russische ambtenaren meldden maandag dat andersom ook Oekraïense drones een Russische elektriciteitscentrale hebben geraakt in de grensregio Brjansk. Een dorp zou daardoor tijdelijk geen stroom hebben.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

3 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

3 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

4 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

5 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

6 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

7 uur geleden