Oekraïne voor derde nacht op rij met drones aangevallen
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt in de nacht van zondag op maandag weer een Russische droneaanval te hebben afgeslagen. De luchtafweer zou alle drones uit de lucht hebben geschoten en daardoor slachtoffers hebben voorkomen. Het is de derde nacht op rij dat Rusland een grootschalige droneaanval op Oekraïne uitvoert.
In het nieuwjaarsweekend zijn zeker vijf mensen omgekomen door de Russische aanvallen. Het zou alle drie de dagen gaan om door Iran gemaakte aanvalsdrones. Het leger zegt maandag 41 drones en een raket te hebben neergehaald.
De energievoorzieningen van het land zouden het doel zijn geweest van de aanval, zoals de laatste weken veelal het geval is. Een deel van de hoofdstad Kiev zit op dit moment zonder stroom. De situatie is volgens de netbeheerder sinds maandagochtend "ingewikkelder" geworden. De autoriteiten zetten de elektriciteit gedeeltelijk uit om overbelasting van het netwerk te voorkomen.
Russische ambtenaren meldden maandag dat andersom ook Oekraïense drones een Russische elektriciteitscentrale hebben geraakt in de grensregio Brjansk. Een dorp zou daardoor tijdelijk geen stroom hebben.
Meer uit Buitenland
SARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
5 minuten geledenKYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.
2 uur geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland zijn zondag volgens het Witte Huis "constructief, gefocust en respectvol" verlopen. Er is volgens de Amerikanen samen met Oekraïne gewerkt aan een "aangepast en verfijnd" vredesplan. Wat daar precies in staat en hoe het verschilt van het Amerikaanse 28-puntenplan, is niet duidelijk.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
10 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
13 uur geleden