Oekraïne verwerpt oproep paus om witte vlag te hijsen
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne zal "nooit" de witte vlag hijsen, reageert de regering in Kyiv op een oproep van de paus voor onderhandelingen tussen Oekraïne en de Russen. De autoriteiten verwerpen een dergelijke stap.
"Onze vlag is geel en blauw. Het is de vlag waarvoor we leven, sterven en zegevieren. We zullen nooit een andere vlag hijsen", aldus buitenlandminister Dmytro Koeleba op X.
Paus Franciscus uitte de hoop op overleg, omdat de Russische oorlog tegen Oekraïne al ruim twee jaar duurt. "Als je ziet dat je verslagen bent, dat het niet goed gaat, moet je de moed hebben om te onderhandelen," zei de leider van de katholieken in een interview met de Zwitserse televisie. "Het is een kwestie van standpunt. Maar ik denk dat de sterkere kant degene is die de situatie erkent, die aan het volk denkt, die de moed heeft de witte vlag te hijsen om te onderhandelen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De wolkenkrabber in aanbouw in het centrum van Manhattan die dreigde in te storten, is gestabiliseerd. Dat zei de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, woensdag. Eerder waren twee steunpilaren bezweken en werden omliggende gebouwen geëvacueerd en straten afgezet.
21 minuten geledenBONN (ANP) - Nooit eerder werden in juni zulke hoge temperaturen gemeten in West-Europa als vorige maand. De Europese klimaatdienst Copernicus heeft becijferd dat het gemiddeld 20,7 graden werd, ruim 3 graden boven het langjarige gemiddelde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - In Iran werden meerdere explosies gemeld in verscheidene gebieden langs de Iraanse kust, nadat het Amerikaanse leger een nieuwe reeks aanvallen op Iraanse doelwitten uitvoerde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft gezegd dat een besluit over de Amerikaanse troepenmacht in Europa afhangt van de manier waarop bondgenoten omgaan met zijn zorgen over Groenland en de oorlog met Iran.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving in Venezuela is opgelopen naar 3811, zo blijkt uit cijfers die parlementslid Jorge Rodriguez woensdag naar buiten heeft gebracht. Daarnaast zijn er 16.740 gewonden en is het aantal mensen dat ontheemd is geraakt gestegen tot 17.907.
2 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1759, waaronder 600 doden. Dit blijkt uit overheidsgegevens die woensdag zijn vrijgegeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gedreigd met nog fellere aanvallen. De militaire acties van de VS zijn een vergelding voor het beschieten van schepen in de Straat van Hormuz door Iran, liet hij weten op zijn platform Truth Social.
4 uur geleden