Oekraïne verwacht komende weken verslechtering situatie frontlijn
KYIV (ANP/AFP) - De situatie aan de frontlijn zal de komende weken verder verslechteren, zegt Kyrylo Boedanov, het Oekraïense hoofd van de militaire inlichtingen. Hij verwacht problemen voor de troepen die in het oosten van het land de langzaam oprukkende Russen proberen tegen te houden.
"Volgens onze inschatting staat ons een nogal lastige situatie te wachten in de nabije toekomst", aldus Boedanov. "Maar het is niet catastrofaal, en dat moeten we ook begrijpen. Het armageddon zal niet gebeuren, zoals veel mensen nu zeggen."
De Oekraïners aan het front staan de laatste weken flink onder druk. De tekorten aan manschappen en materiaal lijken zich lelijk op te breken. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden keurde afgelopen weekend na maandenlang oponthoud een nieuw steunpakket goed, maar westerse analisten verwachten dat het nog weken duurt voordat Kyiv daarvan profiteert.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag enige tijd opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook gold een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.
1 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook geldt een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.
5 uur geledenCHARKIV (ANP) - In de Oekraïense regio Charkiv, in het noordoosten van het land, zijn vier mensen om het leven gekomen en tien anderen gewond geraakt bij Russische aanvallen. De dodelijke slachtoffers vielen in de plaats Tsjoehoejiv, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov op Telegram.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Donald Trump is uitgejoeld en uitgefloten in Madison Square Garden, waar maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA plaatsvindt. Tijdens het volkslied salueerde de Amerikaanse president. Toen dat op grote schermen in het stadion getoond werd, klonk gedurende enkele seconden een fluitconcert.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Chinese president Xi Jinping en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben maandag met elkaar afgesproken de banden verder aan te halen. De bilaterale relaties gaan volgens staatspersbureau KCNA "een nieuw hoofdstuk" tegemoet, met samenwerkingen in verschillende sectoren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
12 uur geleden