Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne verwacht extra wapens en nieuwe sancties tegen Rusland

Oekraïne verwacht extra wapens en nieuwe sancties tegen Rusland

MEDYKA (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba zei zaterdag dat hij de komende dagen nieuwe westerse sancties tegen Rusland verwacht en dat Oekraïne meer wapens zal ontvangen. Koeleba zei dit vlak na een gesprek met zijn Amerikaans ambtsgenoot Antony Blinken

Ook herhaalde Koeleba de Oekraïense frustatie over de weigering van de NAVO om een vliegverbod boven Oekraïne af te dwingen. Dit zou volgens de militaire alliantie tot alleen maar meer burgerdoden leiden.

Eerder zaterdag sprak de Russische president Vladimir Poetin van "kolossale en catastrofale gevolgen, niet alleen voor Europa, maar ook voor de hele wereld", als een vliegverbod zou worden ingesteld. "Elke beweging in die richting zal door ons worden beschouwd als deelname aan een gewapend conflict door dat land", zei hij.

Blinken en Koeleba spraken elkaar 45 minuten aan de grens van Oekraïne met Polen. Doel van de ontmoeting was de westerse inspanningen te bespreken om Oekraïne te steunen en Rusland te isoleren, in de hoop een einde te maken aan de alweer tien dagen durende oorlog.

Meer uit Buitenland

VS roepen Cambodja en Thailand op gevechten te staken

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten roepen Cambodja en Thailand op om de gevechten te staken. De landen moeten terugkeren naar de afspraken die ze gemaakt hebben in oktober, zegt minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Dit conflict is een van de conflicten waar de regering van Donald Trump een einde aan gemaakt zegt te hebben.

1 uur geleden
Hamas: geen tweede fase als Israël bestand blijft schenden

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het bestand in Gaza kan de tweede fase niet ingaan zolang Israël het bestand blijft schenden, zegt Hamas dinsdag. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit weekend juist te verwachten dat de tweede fase snel kan beginnen.

1 uur geleden
Trump voert druk op Oekraïne op om concessies te doen

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne moet toegeven in de vredesonderhandelingen nu Rusland aan de winnende hand is, stelt de Amerikaanse president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky "moet beginnen dingen te accepteren".

3 uur geleden
Israël heropent grensovergang Jordanië voor hulptransport Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël heropent woensdag naar eigen zeggen de Allenby-grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever voor vrachtwagens met hulpgoederen voor Gaza. Dat is voor het eerst sinds eind september.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas: VS moeten kritiek niet op EU richten

BRUSSEL (ANP) - De kritiek van de VS dat de vrijheid in Europa in gevaar is, is volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas aan het verkeerde adres gericht. De Verenigde Staten zouden dergelijke kritiek beter aan Rusland kunnen richten, zei ze op een bijeenkomst over buitenlands beleid in het Europees Parlement.

5 uur geleden
Enkele tientallen gewonden door beving voor oostkust Japan

AOMORI (ANP/AFP) - Het aantal gewonden door de zware beving die maandag plaatsvond nabij Japan, is opgelopen tot zeker vijftig. Dat meldt het Japanse persbureau Kyodo. Ook raakten wegen beschadigd en kwamen enkele duizenden mensen tijdelijk zonder stroom te zitten. De tsunamiwaarschuwing die vrijwel direct na de beving werd uitgevaardigd, is inmiddels ingetrokken.

5 uur geleden
Paus zegt Zelensky dat hij hoopt op duurzame vrede in Oekraïne

ROME/VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV hoopt dat de gesprekken over een einde aan de oorlog in Oekraïne leiden tot een duurzame vrede. Dat heeft hij volgens het Vaticaan tegen president Volodymyr Zelensky gezegd tijdens een audiëntie in de zomerresidentie van de paus, Castel Gandolfo. Zelensky is in Italië als onderdeel van een reeks gesprekken in Europa. Hij zegt de paus "diep erkentelijk" te zijn voor zijn steun.

5 uur geleden