Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne vervangt Rusland als deelnemer WK volleybal

Oekraïne vervangt Rusland als deelnemer WK volleybal

LAUSANNE (ANP) - Oekraïne mag als vervanger van Rusland meedoen aan het WK volleybal. Het toernooi zou deze zomer in Rusland worden gehouden, maar de internationale volleybalfederatie FIVB besloot begin maart het WK te verplaatsen vanwege de Russische militaire inval in Oekraïne. Dat land neemt nu de plek in het deelnemersveld van de Russen over.

Polen en Slovenië zijn de nieuwe gastlanden. Mogelijk komen daar nog meer landen bij, aldus de FIVB. Volgens voorzitter Ary Graça hebben meerdere landen aangeboden om te helpen bij de organisatie van het WK. "We zijn trots dat we deze oplossing hebben gevonden", aldus de Braziliaan.

Polen won de laatste twee WK's bij de mannen en verdedigt dus mede in eigen land de titel. Het toernooi duurt van 26 augustus tot en met 11 september. De finale en de strijd om brons zijn in Polen. Het Nederlands team is een van de deelnemers. Oranje is ingedeeld in groep F, met Argentinië, Iran en Egypte als tegenstanders.

Meer uit Sport

Saka verbindt zijn toekomst met nieuw contract aan Arsenal

LONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.

1 uur geleden
Duitse president tegen Olympische Spelen in 2036 in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.

1 uur geleden
Rus Filippov bezorgt neutrale atleten eerste medaille van Spelen

BORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.

2 uur geleden
Schulting treft op Olympische Spelen Velzeboer in kwartfinale

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting treft vrijdag bij haar rentree in het internationale shorttrackcircuit haar landgenote Xandra Velzeboer. Beide rijdsters zijn op de olympische 1500 meter in Milaan ingedeeld in de vijfde kwartfinale, blijkt uit het vrijgegeven schema.

2 uur geleden
Wielrenner Milan sprint naar ritzege in UAE Tour

FUJAIRAH (ANP) - De Italiaan Jonathan Milan heeft de vierde etappe gewonnen van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De 25-jarige wielrenner van Lidl - Trek was na 182 kilometer duidelijk de snelste in de sprint in kustplaats Fujairah. De Brit Ethan Vernon werd tweede, voor Jonathans twee jaar jongere broer Matteo Milan.

3 uur geleden
Boer traint dag na val op 500 meter weer mee bij shorttrackers

MILAAN (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft geen blessure overgehouden aan zijn harde val in de finale van de olympische 500 meter. De 24-jarige Nijmegenaar verscheen donderdag aan het begin van de middag op het ijs van de trainingshal in de Milano Ice Skating Arena.

5 uur geleden
Verstappen redelijk productief tijdens ochtendsessie in Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens zijn eerste sessie van de tweede testweek in Bahrein 56 ronden gereden. Daarmee was de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 productiever dan zijn teamgenoot Isack Hadjar een dag eerder, die toen in de ochtendsessie slechts dertien ronden reed door onderhoud aan de Red Bull. Over de hele dag kwam de Fransman tot een kleine zeventig ronden, Verstappen komt donderdagmiddag nog in actie.

5 uur geleden