Oekraïne verlaagt leeftijd voor mobilisatie van 27 naar 25 jaar
KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Oekraïne heeft de minimumleeftijd verlaagd waarop reservisten kunnen worden opgeroepen voor het leger tijdens een mobilisatie. President Volodymyr Zelensky heeft na lang aarzelen een wet ondertekend waardoor de leeftijd van 27 naar 25 jaar gaat.
Na ruim twee jaar oorlog tegen Rusland vraagt de Oekraïense krijgsmacht al maanden om een nieuwe mobilisatie. Er zouden te weinig troepen zijn en de militairen aan het front zouden toe zijn aan aflossing. In december riep de legertop op tot een mobilisatie van 450.000 tot 500.000 mensen.
Het Oekraïense parlement stemde in mei vorig jaar al voor de wet, waardoor meer reservisten beschikbaar zijn voor een militaire oproep. Maar Zelensky twijfelde, mogelijk omdat een nieuwe mobilisatie niet populair is bij het volk.
Het is niet bekend hoeveel mensen tot nu toe zijn opgeroepen in Oekraïne. Ook in Rusland klinkt de roep om een nieuwe mobilisatie steeds vaker en luider. De laatste maanden boeken beide partijen weinig grote terreinwinsten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
37 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
38 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
6 uur geleden