Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne verlaagt leeftijd voor mobilisatie van 27 naar 25 jaar

Oekraïne verlaagt leeftijd voor mobilisatie van 27 naar 25 jaar

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Oekraïne heeft de minimumleeftijd verlaagd waarop reservisten kunnen worden opgeroepen voor het leger tijdens een mobilisatie. President Volodymyr Zelensky heeft na lang aarzelen een wet ondertekend waardoor de leeftijd van 27 naar 25 jaar gaat.

Na ruim twee jaar oorlog tegen Rusland vraagt de Oekraïense krijgsmacht al maanden om een nieuwe mobilisatie. Er zouden te weinig troepen zijn en de militairen aan het front zouden toe zijn aan aflossing. In december riep de legertop op tot een mobilisatie van 450.000 tot 500.000 mensen.

Het Oekraïense parlement stemde in mei vorig jaar al voor de wet, waardoor meer reservisten beschikbaar zijn voor een militaire oproep. Maar Zelensky twijfelde, mogelijk omdat een nieuwe mobilisatie niet populair is bij het volk.

Het is niet bekend hoeveel mensen tot nu toe zijn opgeroepen in Oekraïne. Ook in Rusland klinkt de roep om een nieuwe mobilisatie steeds vaker en luider. De laatste maanden boeken beide partijen weinig grote terreinwinsten.

Meer uit Buitenland

Defensieminister VS: dit is geen 'eindeloze oorlog' zoals in Irak

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.

45 minuten geleden
Generaal Revolutionaire Garde tijdelijk defensieminister Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.

1 uur geleden
Vierde Amerikaanse dode door Iraanse tegenaanvallen

TAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Israël claimt dood baas inlichtingendienst Hezbollah

JERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.

1 uur geleden
Trump teleurgesteld in VK om blokkeren gebruik militaire bases

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.

1 uur geleden
Israël verbiedt samenkomsten voor joodse feestdag Poerim

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.

1 uur geleden
Scholen in Iran weken dicht om aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

1 uur geleden