Oekraïne: twee Russische schepen geraakt bij de Krim
SEBASTOPOL (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft bij de Krim twee Russische schepen geraakt die tanks aan land kunnen brengen, laat het Oekraïense leger weten. Bij de aanval op de Russische Zwarte Zeevloot slaagde Kyiv er naar eigen zeggen ook in een communicatiecentrum en andere infrastructuur te vernietigen.
De Russische bewindvoerders op de Krim bevestigen dat in de nacht van zaterdag op zondag een grootschalige Oekraïense aanval heeft plaatsgevonden boven het schiereiland. Russisch luchtafweergeschut zou tien raketten uit de lucht hebben gehaald.
Ook Oekraïne zelf werd zwaar getroffen. In de regio rond de stad Lviv in het westen van het land werd "essentiële infrastructuur" vernietigd, zegt de gouverneur. Volgens het Poolse leger vloog een van die raketten kort door het Poolse luchtruim.
Ook in de hoofdstad Kyiv waren explosies te horen. Burgemeester Vitali Klitschko vroeg inwoners om schuilkelders niet te verlaten. Voorlopig is er geen melding gemaakt van slachtoffers.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
3 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
4 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
9 uur geleden