Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: tussen de 200 en 300 burgers gedood in Irpin

Oekraïne: tussen de 200 en 300 burgers gedood in Irpin

IRPIN (ANP/DPA/RTR) - In de Oekraïense stad Irpin zijn naar schatting twee- tot driehonderd burgers omgekomen voordat de stad maandag werd heroverd op Russische troepen. Dat maakte de burgemeester van de stad vlak bij hoofdstad Kiev woensdag bekend.

Tijdens een briefing vertelde de bestuurder dat er ongeveer vijftig Oekraïense militairen zijn gedood in Irpin. Sommige lichamen zouden nog onder het puin liggen. Volgens de burgemeester zijn er de hele nacht Russische beschietingen in het gebied geweest.

In de Zuid-Oekraïense stad Mikolajiv is het dodental door een raketinslag dinsdag in een regionaal bestuursgebouw inmiddels opgelopen naar vijftien. 34 mensen raakten gewond, zegt gouverneur Vitali Kim van de regio. De plaatselijke autoriteiten maakten eerder melding van negen doden en 28 gewonden.

Het projectiel sloeg een gapend gat in het gebouw en vernielde ook het kantoor van Kim. Maar hij was ten tijde van de aanval niet aanwezig, zo laat de regionale bestuurder woensdag op Telegram weten.

Meer uit Buitenland

Chinese president brengt deze week staatsbezoek aan VS

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Er zijn vooralsnog geen verdere details bekend.

20 minuten geleden
Rapport: VS zetten 25.000 mensen uit onder geheime afspraken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.

1 uur geleden
Die Linke wint verkiezingen in Berlijn met recorduitslag

BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.

3 uur geleden
VS bereiden sancties voor tegen hele Strafhof in Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.

3 uur geleden
VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

5 uur geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

11 uur geleden