Oekraïne: troepen zijn stad Koepjansk binnengetrokken
KOEPJANSK (ANP/AFP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt zaterdag Koepjansk in het noordoosten van Oekraïne te zijn binnengetrokken. De stad geldt als een belangrijk bevoorradingsknooppunt en stond eerder volledig onder controle van de Russische strijdkrachten.
De Oekraïense inlichtingendienst SBU deelde foto's op sociale media waarop soldaten te zien zijn in Koepjansk. In de bijhorende verklaring staat dat de stad "altijd Oekraïens geweest is en dat ook zal blijven" en dat ze hun land "tot en met de laatste centimeter zullen bevrijden".
Het Oekraïense leger is in de noordoostelijke regio Charkov bezig met een snelle opmars, volgens president Volodimir Zelenski zijn in de recente dagen minstens dertig plaatsen in Charkov bevrijd. Ook Koepjansk, dat aan het begin van de oorlog werd ingenomen, ligt in deze regio. Er komen verschillende spoorrails samen die Rusland gebruikt om troepen elders in Oekraïne te bevoorraden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
6 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
9 uur geleden