Oekraïne: toegeven Iran is stap in goede richting
KIEV (ANP/RTR) - Dat Iran heeft toegegeven het Oekraïense passagiersvliegtuig woensdag neer te hebben gehaald is een stap in de goede richting. Dat zei de Oekraïense president Volodimir Zelenski zaterdag na een telefoongesprek met zijn Iraanse ambtgenoot Hassan Rohani. Wel eist hij dat de verantwoordelijken worden gestraft. Rohani heeft beloofd daar gehoor aan te geven. Bij de ramp kwamen 176 mensen om het leven.
"Verder sta ik erop dat de identificatie van de lichamen en hun terugkeer naar Oekraïne onmiddellijk worden voltooid", twitterde Zelenski. In het toestel zaten naast onder anderen 82 Iraniërs en 57 Canadezen ook elf Oekraïners.
Iran heeft Canada beloofd een uitgebreid onderzoek te starten naar de ramp met het vliegtuig. "Iran verwelkomt elke internationale samenwerking in het kader van de internationale regelgeving om op die manier een beter licht te werpen op het incident", zei Rohani.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zegt de Amerikaanse terugtrekking uit een belangrijk klimaatverdrag van de Verenigde Naties te betreuren. "Het UNFCCC vormt de basis voor wereldwijde klimaatactie", benadrukt de Nederlander in een bericht op X.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten Venezuela nog jaren zullen runnen. In een interview met The New York Times (NYT) liet hij in het midden hoelang precies. "Dat moet de tijd uitwijzen." Hij zei dat de VS ook voor langere tijd olie uit Venezuela gaan halen en toonde zich tevreden over de samenwerking met de huidige interim-regering.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen bespreken donderdag de dreigementen van de Verenigde Staten om desnoods gewapenderhand Groenland van Denemarken af te pakken. Hun ambassadeurs overleggen over de voor de NAVO existentiële kwestie op het hoofdkwartier in Brussel, zeggen ingewijden. Groenland stond niet op de agenda, maar de NAVO-landen zouden er niet omheen kunnen.
43 minuten geledenDNIPRO (ANP/RTR/AFP) - Russische aanvallen hebben in het zuidoosten van Oekraïne geleid tot grootschalige stroomuitval. Vicepremier Oleksi Koeleba meldt dat meer dan een miljoen consumenten zijn getroffen.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië laat een groot landelijk onderzoek instellen naar de aanslag bij Bondi Beach. Premier Anthony Albanese had zich daar eerder nog tegen verzet, maar noemt het nu toch de juiste onderzoeksvorm. Het land stelt een koninklijke commissie in en kiest daarmee voor het zwaarste instrument. Zo'n commissie kan bewijsmateriaal opvragen en mensen dagvaarden om te komen getuigen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Boeren zijn met tractoren Parijs binnengetrokken om te protesteren tegen onder meer het Mercosur-handelsakkoord. Er ontstonden blokkades in de Franse hoofdstad en op snelwegen ernaartoe.
2 uur geledenADEN (ANP/AFP) - De leider van de Jemenitische separatistengroep STC is naar Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten gevlucht, zo verklaart de door Saudi-Arabië geleide coalitie. "Betrouwbare informatie geeft aan dat Aidarous al-Zoubaidi en anderen midden in de nacht zijn gevlucht", aldus de coalitie. Al-Zoubaidi zou per boot en vervolgens per vliegtuig naar Abu Dhabi - met tussenstops in Somaliland en Somalië - zijn gegaan.
3 uur geleden