Oekraïne: tientallen Noord-Koreanen uitgeschakeld in Koersk
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat zeker dertig militairen uit Noord-Korea zijn gesneuveld of gewond zijn geraakt bij recente gevechten in de Russische regio Koersk. De Oekraïense militaire inlichtingendienst spreekt over forse verliezen voor troepen uit Noord-Korea bij gevechten op 14 en 15 december.
Dictatuur Noord-Korea heeft dit jaar duizenden militairen gestuurd om Rusland te ondersteunen in de strijd tegen Oekraïne. Het gaat volgens sommige schattingen om zeker 10.000 manschappen. Noord-Koreaanse en Russische militairen vechten volgens Oekraïne in gezamenlijke eenheden.
Rusland probeert in de regio Koersk gebied te heroveren dat eerder in Oekraïense handen viel. Een militaire bron zei vorige maand dat Oekraïne nog 800 vierkante kilometer gebied in handen heeft, veel minder dan de 1400 vierkante kilometer die Oekraïne eerder zou hebben gecontroleerd in Koersk.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
4 uur geleden