Oekraïne: tientallen Noord-Koreanen uitgeschakeld in Koersk
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat zeker dertig militairen uit Noord-Korea zijn gesneuveld of gewond zijn geraakt bij recente gevechten in de Russische regio Koersk. De Oekraïense militaire inlichtingendienst spreekt over forse verliezen voor troepen uit Noord-Korea bij gevechten op 14 en 15 december.
Dictatuur Noord-Korea heeft dit jaar duizenden militairen gestuurd om Rusland te ondersteunen in de strijd tegen Oekraïne. Het gaat volgens sommige schattingen om zeker 10.000 manschappen. Noord-Koreaanse en Russische militairen vechten volgens Oekraïne in gezamenlijke eenheden.
Rusland probeert in de regio Koersk gebied te heroveren dat eerder in Oekraïense handen viel. Een militaire bron zei vorige maand dat Oekraïne nog 800 vierkante kilometer gebied in handen heeft, veel minder dan de 1400 vierkante kilometer die Oekraïne eerder zou hebben gecontroleerd in Koersk.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
2 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
3 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
4 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
7 uur geleden