Oekraïne: tientallen Noord-Koreanen uitgeschakeld in Koersk
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat zeker dertig militairen uit Noord-Korea zijn gesneuveld of gewond zijn geraakt bij recente gevechten in de Russische regio Koersk. De Oekraïense militaire inlichtingendienst spreekt over forse verliezen voor troepen uit Noord-Korea bij gevechten op 14 en 15 december.
Dictatuur Noord-Korea heeft dit jaar duizenden militairen gestuurd om Rusland te ondersteunen in de strijd tegen Oekraïne. Het gaat volgens sommige schattingen om zeker 10.000 manschappen. Noord-Koreaanse en Russische militairen vechten volgens Oekraïne in gezamenlijke eenheden.
Rusland probeert in de regio Koersk gebied te heroveren dat eerder in Oekraïense handen viel. Een militaire bron zei vorige maand dat Oekraïne nog 800 vierkante kilometer gebied in handen heeft, veel minder dan de 1400 vierkante kilometer die Oekraïne eerder zou hebben gecontroleerd in Koersk.
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
1 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
3 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
3 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.
4 uur geleden