Oekraïne ten koste van Schotland naar finale play-offs WK
GLASGOW (ANP) - De voetballers van Oekraïne zijn nog één overwinning verwijderd van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal in november in Qatar. Het elftal van bondscoach Oleksandr Petrakov was woensdag in de halve finales van de play-offs Schotland de baas. Op Hampden Park in Glasgow won Oekraïne met 3-1.
Schotland en Oekraïne zouden eind maart al tegen elkaar spelen, maar het duel werd vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesteld. In de finale van de play-offs spelen Wales en Oekraïne zondag in Cardiff tegen elkaar. De winnaar komt bij het WK terecht in groep B, samen met Engeland, de Verenigde Staten en Iran.
Andri Jarmolenko zette Oekraïne na ruim een half uur spelen op voorsprong. Na een lange dieptepass plaatste de aanvoerder de bal met een lob over keeper Craig Gordon in het doel: 0-1. Jarmolenko stond daarbij net geen buitenspel, zag de Nederlandse arbitrage, die onder leiding stond van scheidsrechter Danny Makkelie.
In de beginfase van de tweede helft nam Oekraïne verder afstand. Roman Jaremtsjoek, eind februari namens Benfica in de Champions League nog trefzeker tegen Ajax, kopte bij de tweede paal raak (0-2).
aansluitingstreffer
De wedstrijd leek gelopen, totdat Callum McGregor in de 79e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde. Doelman Heorhij Boesjtsjan zag er daarbij niet goed uit en zag de bal via zijn handen net over de doellijn verdwijnen (1-2). De Schotten drongen aan, maar wisten niet meer gelijk te maken. Oekraïne maakte in blessuretijd via Artem Dovbyk 3-1.
Oekraïne deed in 2006 voor het laatst mee aan het WK en strandde toen in de kwartfinales. Schotland wacht al sinds 1998 op deelname aan de mondiale titelstrijd.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
16 uur geleden