Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne ten koste van Schotland naar finale play-offs WK

Oekraïne ten koste van Schotland naar finale play-offs WK

GLASGOW (ANP) - De voetballers van Oekraïne zijn nog één overwinning verwijderd van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal in november in Qatar. Het elftal van bondscoach Oleksandr Petrakov was woensdag in de halve finales van de play-offs Schotland de baas. Op Hampden Park in Glasgow won Oekraïne met 3-1.

Schotland en Oekraïne zouden eind maart al tegen elkaar spelen, maar het duel werd vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesteld. In de finale van de play-offs spelen Wales en Oekraïne zondag in Cardiff tegen elkaar. De winnaar komt bij het WK terecht in groep B, samen met Engeland, de Verenigde Staten en Iran.

Andri Jarmolenko zette Oekraïne na ruim een half uur spelen op voorsprong. Na een lange dieptepass plaatste de aanvoerder de bal met een lob over keeper Craig Gordon in het doel: 0-1. Jarmolenko stond daarbij net geen buitenspel, zag de Nederlandse arbitrage, die onder leiding stond van scheidsrechter Danny Makkelie.

In de beginfase van de tweede helft nam Oekraïne verder afstand. Roman Jaremtsjoek, eind februari namens Benfica in de Champions League nog trefzeker tegen Ajax, kopte bij de tweede paal raak (0-2).

aansluitingstreffer

De wedstrijd leek gelopen, totdat Callum McGregor in de 79e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde. Doelman Heorhij Boesjtsjan zag er daarbij niet goed uit en zag de bal via zijn handen net over de doellijn verdwijnen (1-2). De Schotten drongen aan, maar wisten niet meer gelijk te maken. Oekraïne maakte in blessuretijd via Artem Dovbyk 3-1.

Oekraïne deed in 2006 voor het laatst mee aan het WK en strandde toen in de kwartfinales. Schotland wacht al sinds 1998 op deelname aan de mondiale titelstrijd.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

56 minuten geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

13 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

14 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

15 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

17 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

18 uur geleden