Oekraïne ten koste van Schotland naar finale play-offs WK
GLASGOW (ANP) - De voetballers van Oekraïne zijn nog één overwinning verwijderd van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal in november in Qatar. Het elftal van bondscoach Oleksandr Petrakov was woensdag in de halve finales van de play-offs Schotland de baas. Op Hampden Park in Glasgow won Oekraïne met 3-1.
Schotland en Oekraïne zouden eind maart al tegen elkaar spelen, maar het duel werd vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesteld. In de finale van de play-offs spelen Wales en Oekraïne zondag in Cardiff tegen elkaar. De winnaar komt bij het WK terecht in groep B, samen met Engeland, de Verenigde Staten en Iran.
Andri Jarmolenko zette Oekraïne na ruim een half uur spelen op voorsprong. Na een lange dieptepass plaatste de aanvoerder de bal met een lob over keeper Craig Gordon in het doel: 0-1. Jarmolenko stond daarbij net geen buitenspel, zag de Nederlandse arbitrage, die onder leiding stond van scheidsrechter Danny Makkelie.
In de beginfase van de tweede helft nam Oekraïne verder afstand. Roman Jaremtsjoek, eind februari namens Benfica in de Champions League nog trefzeker tegen Ajax, kopte bij de tweede paal raak (0-2).
aansluitingstreffer
De wedstrijd leek gelopen, totdat Callum McGregor in de 79e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde. Doelman Heorhij Boesjtsjan zag er daarbij niet goed uit en zag de bal via zijn handen net over de doellijn verdwijnen (1-2). De Schotten drongen aan, maar wisten niet meer gelijk te maken. Oekraïne maakte in blessuretijd via Artem Dovbyk 3-1.
Oekraïne deed in 2006 voor het laatst mee aan het WK en strandde toen in de kwartfinales. Schotland wacht al sinds 1998 op deelname aan de mondiale titelstrijd.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
6 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
7 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
7 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
9 uur geleden