Oekraïne ten koste van Schotland naar finale play-offs WK
GLASGOW (ANP) - De voetballers van Oekraïne zijn nog één overwinning verwijderd van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal in november in Qatar. Het elftal van bondscoach Oleksandr Petrakov was woensdag in de halve finales van de play-offs Schotland de baas. Op Hampden Park in Glasgow won Oekraïne met 3-1.
Schotland en Oekraïne zouden eind maart al tegen elkaar spelen, maar het duel werd vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesteld. In de finale van de play-offs spelen Wales en Oekraïne zondag in Cardiff tegen elkaar. De winnaar komt bij het WK terecht in groep B, samen met Engeland, de Verenigde Staten en Iran.
Andri Jarmolenko zette Oekraïne na ruim een half uur spelen op voorsprong. Na een lange dieptepass plaatste de aanvoerder de bal met een lob over keeper Craig Gordon in het doel: 0-1. Jarmolenko stond daarbij net geen buitenspel, zag de Nederlandse arbitrage, die onder leiding stond van scheidsrechter Danny Makkelie.
In de beginfase van de tweede helft nam Oekraïne verder afstand. Roman Jaremtsjoek, eind februari namens Benfica in de Champions League nog trefzeker tegen Ajax, kopte bij de tweede paal raak (0-2).
aansluitingstreffer
De wedstrijd leek gelopen, totdat Callum McGregor in de 79e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde. Doelman Heorhij Boesjtsjan zag er daarbij niet goed uit en zag de bal via zijn handen net over de doellijn verdwijnen (1-2). De Schotten drongen aan, maar wisten niet meer gelijk te maken. Oekraïne maakte in blessuretijd via Artem Dovbyk 3-1.
Oekraïne deed in 2006 voor het laatst mee aan het WK en strandde toen in de kwartfinales. Schotland wacht al sinds 1998 op deelname aan de mondiale titelstrijd.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
43 minuten geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
1 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
16 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
16 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
18 uur geleden