Oekraïne ten koste van Schotland naar finale play-offs WK
GLASGOW (ANP) - De voetballers van Oekraïne zijn nog één overwinning verwijderd van deelname aan het wereldkampioenschap voetbal in november in Qatar. Het elftal van bondscoach Oleksandr Petrakov was woensdag in de halve finales van de play-offs Schotland de baas. Op Hampden Park in Glasgow won Oekraïne met 3-1.
Schotland en Oekraïne zouden eind maart al tegen elkaar spelen, maar het duel werd vanwege de oorlog in Oekraïne uitgesteld. In de finale van de play-offs spelen Wales en Oekraïne zondag in Cardiff tegen elkaar. De winnaar komt bij het WK terecht in groep B, samen met Engeland, de Verenigde Staten en Iran.
Andri Jarmolenko zette Oekraïne na ruim een half uur spelen op voorsprong. Na een lange dieptepass plaatste de aanvoerder de bal met een lob over keeper Craig Gordon in het doel: 0-1. Jarmolenko stond daarbij net geen buitenspel, zag de Nederlandse arbitrage, die onder leiding stond van scheidsrechter Danny Makkelie.
In de beginfase van de tweede helft nam Oekraïne verder afstand. Roman Jaremtsjoek, eind februari namens Benfica in de Champions League nog trefzeker tegen Ajax, kopte bij de tweede paal raak (0-2).
aansluitingstreffer
De wedstrijd leek gelopen, totdat Callum McGregor in de 79e minuut voor de aansluitingstreffer zorgde. Doelman Heorhij Boesjtsjan zag er daarbij niet goed uit en zag de bal via zijn handen net over de doellijn verdwijnen (1-2). De Schotten drongen aan, maar wisten niet meer gelijk te maken. Oekraïne maakte in blessuretijd via Artem Dovbyk 3-1.
Oekraïne deed in 2006 voor het laatst mee aan het WK en strandde toen in de kwartfinales. Schotland wacht al sinds 1998 op deelname aan de mondiale titelstrijd.
Meer uit Voetbal
WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
15 minuten geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
1 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
1 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
5 uur geleden