Oekraïne: Subway 'sponsor' oorlog door aanwezigheid in Rusland
KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Oekraïne heeft de Amerikaanse broodjesketen Subway op zijn lijst van "internationale oorlogssponsors" gezet omdat het bedrijf nog steeds aanwezig is in Rusland. Dat laat het Nationale Agentschap voor de Preventie van Corruptie (NACP) weten.
Subway heeft volgens de NACP meer dan vijfhonderd winkels in Rusland en zou zijn activiteiten in het land promoten via sociale media die sancties zijn opgelegd. Ook zou Subway nog licentiebetalingen ontvangen uit Rusland. "Sinds de invasie heeft Subway geen vermindering van zijn activiteiten in Rusland gemeld", aldus de NACP. Subway heeft nog niet gereageerd op de beschuldigingen.
Ook andere grote westerse bedrijven zijn door Oekraïne op die lijst gezet, waaronder frisdrank- en snackproducent PepsiCo, tabaksbedrijf Philip Morris International, voedingsconcern Bonduelle en de producent van verzorgingsgoederen Procter & Gamble.
Unilever
Unilever staat eveneens op de lijst vanwege zijn aanwezigheid in Rusland. Volgens Oekraïne draagt Unilever met zijn belastingbetalingen in Rusland bij aan het financieren van de oorlog. Er werd vorig jaar daarom gedemonstreerd bij het hoofdkantoor van Unilever in Londen.
Het Britse was- en levensmiddelenbedrijf heeft gezegd dat doorgaan op de Russische markt de "minst slechte optie" is om te voorkomen dat het onderdeel wordt genationaliseerd door de Russische staat.
Unilever verkoopt lokaal gemaakte voedsel- en hygiëneproducten in Rusland. Het bedrijf, bekend van merken als Dove, Knorr, Magnum en Rexona, heeft daar circa 3000 werknemers in vier fabrieken en een hoofdkantoor. Het concern heeft wel alle import en export en de kapitaalstromen naar Rusland gestopt en maakt ook geen reclame meer in Russische media.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.
35 minuten geledenALMERE (ANP) - Financieel directeur Chris Figee van telecomconcern KPN stapt over naar chiptoeleverancier ASMI. Dat maakten beide bedrijven maandag bekend in afzonderlijke persberichten. Figee verlaat KPN per 1 november.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING neemt een minderheidsbelang van ongeveer 40 procent in de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Daarmee wil de bank zijn groei in private banking en vermogensbeheer in de Spaanse markt versnellen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in beginsel ingestemd met een nieuw overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake. Eerdere pogingen van Castlelake om easyJet over te nemen werden afgeslagen door de vliegmaatschappij.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium gaat het elektrochemisch platform dat koolstofdioxide (CO2) omzet in hoogwaardige chemicaliën afsplitsen. Het platform, voorheen bekend als Volta Technology, wordt met terugwerkende kracht vanaf 1 april verzelfstandigd tot een nieuw, onafhankelijk bedrijf met de naam Carbeau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar zijn ruim 19 procent minder nieuwbouwwoningen verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), het Kadaster en Eurostat. Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen daalde daarmee voor het derde kwartaal op rij. In totaal gingen meer dan 5100 nieuwbouwwoningen van de hand
3 uur geleden