Oekraïne stuurt versterkingen naar belegerd Bachmoet
BACHMOET (ANP) - Oekraïne stuurt versterkingen naar het al maandenlang door de Russen belegerde Bachmoet in het oosten van het land. De extra eenheden moeten voorkomen dat de stad verloren gaat, wat een grote symbolische overwinning voor Moskou zou betekenen.
De viceminister van Defensie zei dat over Bachmoet ook bepaalde beslissingen worden genomen die niet kunnen worden aangekondigd, aldus media. De stad zou inmiddels grotendeels omsingeld zijn.
Rond Bachmoet neemt de "intensiteit van de gevechten alleen maar toe", zei de Oekraïense president Volodimir Zelenski in zijn jongste dagelijkse toelichting over het verloop van de strijd. Volgens hem zijn daar "de grootste moeilijkheden".
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.
33 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.
36 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.
48 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP/AFP) - De intentie van de Europese Unie en Canada om nauwer samen te werken is niet gericht "tegen iemand anders". Dat benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gedreigd met handelssancties als het plan wordt doorgezet.
51 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië gaat de regels voor verschillende visaprocedures aanscherpen, zo maakte de regering bekend. Onder meer de regels voor het 'working holiday'-visum worden strikter.
1 uur geledenJAROSLAVL (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval is een olieraffinaderij beschadigd in de Russische stad Jaroslavl. De brand die door de aanval uitbrak, is geblust, aldus de regionale gouverneur Michail Jevrajev op Telegram.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het wereldwijde watersysteem wordt steeds grilliger en onvoorspelbaarder. Daarvoor waarschuwt de World Meteorological Organization (WMO) in een nieuw rapport. Volgens de VN-organisatie schommelt het systeem tussen uitersten van te veel en te weinig water en heeft dat grote gevolgen voor de wereldbevolking en de economie.
4 uur geleden