Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne stuurt versterking naar Charkiv om aanvallen Rusland

Oekraïne stuurt versterking naar Charkiv om aanvallen Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Het Russische leger heeft geprobeerd met gepantserde voertuigen de grens over te steken met de Oekraïense regio Charkiv in het noordoosten van het land. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Defensie, dat versterkingen naar de regio heeft gestuurd. Volgens het ministerie wordt in de grensgebieden nog altijd gevochten.

De gouverneur van de regio Charkiv meldt dat Russische sabotagegroepen de grens hebben proberen over te steken, maar dat de aanvallen zijn afgeslagen. De Oekraïense strijdkrachten zouden "geen meter" hebben toegegeven. Toch zegt een Oekraïense militaire bron tegen persbureau Reuters dat de Russen ongeveer een kilometer Oekraïne zijn ingetrokken. Volgens de bron wil Moskou een bufferzone van zo'n 10 kilometer creëren.

Gouverneur Oleh Synjehoebov zegt ook dat de bombardementen op de plaats Vovtsjansk in Charkiv zijn geïntensiveerd. Volgens een lokale functionaris zijn de meeste mensen met eigen vervoer het dorp ontvlucht, maar helpen de autoriteiten ook de mensen die geen auto hebben om weg te geraken.

Heroverd

Volgens Synjehoebov hebben de Russen niet de middelen om een aanval op de stad Charkiv uit te voeren en moeten de huidige aanvallen worden gezien als een provocatie.

Charkiv is de tweede stad van Oekraïne en ligt op enkele tientallen kilometers van de grens met Rusland. De stad telde voor de oorlog zo'n 1,5 miljoen inwoners. De Russen kregen aan het begin van de invasie, in februari 2022, delen van Charkiv in handen. Sindsdien heeft Oekraïne delen weer heroverd.

Meer uit Buitenland

Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

2 minuten geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

47 minuten geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

1 uur geleden
Luchtruim El Paso na korte sluiting weer open

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".

2 uur geleden
VS sluiten tijdelijk luchthaven El Paso, redenen onduidelijk

EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.

2 uur geleden
Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

3 uur geleden
Krant: Zelensky niet van plan snel referendum aan te kondigen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.

3 uur geleden