Oekraïne stuurt extra troepen naar omgeving Bachmoet
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne stuurt extra troepen naar het oosten van het land, waar het leger volgens Kiev constant bezig is om Russische aanvallen op onder meer de stad Bachmoet af te slaan. Het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep probeert Bachmoet al maanden in te nemen.
Het Oekraïense leger meldt maandagochtend dat in één dag ruim honderd aanvallen zijn geweest. Er zijn versterkingen gestuurd naar Soledar, een kleine stad in de buurt van Bachmoet. De situatie daar is volgens het Oekraïense leger bijzonder moeilijk. Er zou opnieuw zijn geprobeerd om Soledar vanuit verschillende richtingen in te nemen.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei zondag in zijn dagelijkse videoboodschap dat Bachmoet en Soleder stand weten te houden, ondanks de aanvallen op deze plaatsen. Hij omschreef het gebied tussen de twee steden als "een van de bloedigste aan het front".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
6 uur geleden