Oekraïne stuurt extra troepen naar omgeving Bachmoet
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne stuurt extra troepen naar het oosten van het land, waar het leger volgens Kiev constant bezig is om Russische aanvallen op onder meer de stad Bachmoet af te slaan. Het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep probeert Bachmoet al maanden in te nemen.
Het Oekraïense leger meldt maandagochtend dat in één dag ruim honderd aanvallen zijn geweest. Er zijn versterkingen gestuurd naar Soledar, een kleine stad in de buurt van Bachmoet. De situatie daar is volgens het Oekraïense leger bijzonder moeilijk. Er zou opnieuw zijn geprobeerd om Soledar vanuit verschillende richtingen in te nemen.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei zondag in zijn dagelijkse videoboodschap dat Bachmoet en Soleder stand weten te houden, ondanks de aanvallen op deze plaatsen. Hij omschreef het gebied tussen de twee steden als "een van de bloedigste aan het front".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag een uitspraak van een lagere rechtbank vernietigd en bepaald dat Tennessee door kan gaan met de executie van Christa Pike. Dat melden diverse Amerikaanse media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu over de flydubai-vlucht gesproken. Dat liet hij verslaggevers woensdag weten. Trump noemde het een "ongelooflijk verhaal".
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent opnieuw betrokkenheid bij het incident afgelopen zondag bij de luchtmachtbasis bij het Britse Fairford. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X laten weten.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.
5 uur geledenTABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.
7 uur geleden