Oekraïne stuurt extra troepen naar omgeving Bachmoet
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne stuurt extra troepen naar het oosten van het land, waar het leger volgens Kiev constant bezig is om Russische aanvallen op onder meer de stad Bachmoet af te slaan. Het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep probeert Bachmoet al maanden in te nemen.
Het Oekraïense leger meldt maandagochtend dat in één dag ruim honderd aanvallen zijn geweest. Er zijn versterkingen gestuurd naar Soledar, een kleine stad in de buurt van Bachmoet. De situatie daar is volgens het Oekraïense leger bijzonder moeilijk. Er zou opnieuw zijn geprobeerd om Soledar vanuit verschillende richtingen in te nemen.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei zondag in zijn dagelijkse videoboodschap dat Bachmoet en Soleder stand weten te houden, ondanks de aanvallen op deze plaatsen. Hij omschreef het gebied tussen de twee steden als "een van de bloedigste aan het front".
Meer uit Buitenland
WAINWRIGHT (ANP/AFP/RTR) - Op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn doden en gewonden gevallen. Premier Mark Carney spreekt op X van "een ernstig incident dat een grote brand heeft veroorzaakt".
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.
2 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.
5 uur geledenTIRANA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Albanese politie is zaterdag in hoofdstad Tirana in botsing gekomen met honderden demonstranten die voor de vijfde dag op rij het aftreden van premier Edi Rama eisten. Daarbij zou ook met rubberkogels door de politie richting de demonstranten zijn geschoten.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn 1.200 mensen gearresteerd en 150 politieagenten gewond geraakt. Dat heeft premier Sébastien Lecornu zaterdagavond in Parijs gemeld.
8 uur geleden