Oekraïne stuurt extra troepen naar omgeving Bachmoet
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne stuurt extra troepen naar het oosten van het land, waar het leger volgens Kiev constant bezig is om Russische aanvallen op onder meer de stad Bachmoet af te slaan. Het Russische huurlingenbedrijf Wagner Groep probeert Bachmoet al maanden in te nemen.
Het Oekraïense leger meldt maandagochtend dat in één dag ruim honderd aanvallen zijn geweest. Er zijn versterkingen gestuurd naar Soledar, een kleine stad in de buurt van Bachmoet. De situatie daar is volgens het Oekraïense leger bijzonder moeilijk. Er zou opnieuw zijn geprobeerd om Soledar vanuit verschillende richtingen in te nemen.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski zei zondag in zijn dagelijkse videoboodschap dat Bachmoet en Soleder stand weten te houden, ondanks de aanvallen op deze plaatsen. Hij omschreef het gebied tussen de twee steden als "een van de bloedigste aan het front".
Meer uit Buitenland
KRAKAU (ANP/DPA) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Dat meldde de Poolse radiozender RMF FM, die zich baseert op informatie van de politie.
21 minuten geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
54 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
8 uur geleden