Oekraïne stelt anticorruptiechef aan en willigt eis van EU in
KIEV (ANPRTR) - Oekraïne heeft donderdag een anticorruptiechef aangesteld. Het land willigt daarmee een verzoek in van de Europese Unie, die een aantal voorwaarden heeft gesteld aan Oekraïne voordat het kans maakt op het EU-lidmaatschap.
President Volodimir Zelenski meldt dat Oleksandr Klimenko is aangesteld als hoofd van een speciaal corruptiebestrijdingsteam dat onder het Openbaar Ministerie valt. "De strijd tegen corruptie is voor ons als staat een prioriteit, aangezien ons investeringsklimaat en zakelijke vrijheid afhangen van het succes ervan", stelt de stafchef van de Oekraïense president.
Klimenko gaf eerder al leiding aan een ander anticorruptieorgaan. Hij is gekozen na een lang selectieproces, nadat zijn voorganger twee jaar geleden ontslag had genomen.
"Oekraïne komt een van de aanbevelingen na die gepaard gingen met de EU-kandidaat-lidmaatschap", stelt EU-ambassadeur in Kiev, Matti Maasikas, die Klimenko sterkte en moed toewenst.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.
39 minuten geledenUVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
5 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
7 uur geleden