Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne stelt anticorruptiechef aan en willigt eis van EU in

Oekraïne stelt anticorruptiechef aan en willigt eis van EU in

KIEV (ANPRTR) - Oekraïne heeft donderdag een anticorruptiechef aangesteld. Het land willigt daarmee een verzoek in van de Europese Unie, die een aantal voorwaarden heeft gesteld aan Oekraïne voordat het kans maakt op het EU-lidmaatschap.

President Volodimir Zelenski meldt dat Oleksandr Klimenko is aangesteld als hoofd van een speciaal corruptiebestrijdingsteam dat onder het Openbaar Ministerie valt. "De strijd tegen corruptie is voor ons als staat een prioriteit, aangezien ons investeringsklimaat en zakelijke vrijheid afhangen van het succes ervan", stelt de stafchef van de Oekraïense president.

Klimenko gaf eerder al leiding aan een ander anticorruptieorgaan. Hij is gekozen na een lang selectieproces, nadat zijn voorganger twee jaar geleden ontslag had genomen.

"Oekraïne komt een van de aanbevelingen na die gepaard gingen met de EU-kandidaat-lidmaatschap", stelt EU-ambassadeur in Kiev, Matti Maasikas, die Klimenko sterkte en moed toewenst.

Meer uit Buitenland

Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

17 minuten geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

1 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

2 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

3 uur geleden
Islamabad verandert in fort in aanloop naar overleg VS-Iran

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.

3 uur geleden
Oekraïne zegt nieuwe Patriots te hebben ontvangen

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.

4 uur geleden
Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

4 uur geleden