Oekraïne stelt anticorruptiechef aan en willigt eis van EU in
KIEV (ANPRTR) - Oekraïne heeft donderdag een anticorruptiechef aangesteld. Het land willigt daarmee een verzoek in van de Europese Unie, die een aantal voorwaarden heeft gesteld aan Oekraïne voordat het kans maakt op het EU-lidmaatschap.
President Volodimir Zelenski meldt dat Oleksandr Klimenko is aangesteld als hoofd van een speciaal corruptiebestrijdingsteam dat onder het Openbaar Ministerie valt. "De strijd tegen corruptie is voor ons als staat een prioriteit, aangezien ons investeringsklimaat en zakelijke vrijheid afhangen van het succes ervan", stelt de stafchef van de Oekraïense president.
Klimenko gaf eerder al leiding aan een ander anticorruptieorgaan. Hij is gekozen na een lang selectieproces, nadat zijn voorganger twee jaar geleden ontslag had genomen.
"Oekraïne komt een van de aanbevelingen na die gepaard gingen met de EU-kandidaat-lidmaatschap", stelt EU-ambassadeur in Kiev, Matti Maasikas, die Klimenko sterkte en moed toewenst.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
5 uur geleden