Oekraïne spreekt Russische verovering Bachmoet tegen
BACHMOET (ANP/RTR/AFP) - Het Oekraïense leger houdt volgens Kiev nog stand in Bachmoet. Oekraïne wijst de stelling van de Wagner Groep dat het Russische huurlingenleger de stad heeft ingenomen van de hand." De vijand heeft zijn offensief in Bachmoet niet gestaakt. Maar Oekraïense strijdkrachten verdedigen de stad tijdens de talrijke aanvallen heldhaftig", aldus de legerleiding in de nacht van zondag op maandag in een Facebookbericht.
De Wagner Groep zei eerder in de nacht van zondag op maandag Bachmoet "in juridische zin" te hebben veroverd omdat ze het gemeentehuis in handen zouden hebben. De leider van de groep, Jevgeni Prigozjin, liet daarbij weten dat zijn troepen de Russische vlag hadden gehesen op het gemeentehuis van de stad. Hij erkende daarbij dat het westen van Bachmoet nog steeds in Oekraïense handen is. Het pand staat in het centrum op circa 600 meter van de rivier de Bachmoetovka. De stad strekt zich in westelijke richting vanaf de rivier circa 3,5 kilometer uit.
"Vanuit een juridisch oogpunt is Bachmoet ingenomen", meldde Prigozjin via Telegram. Daar deelde hij ook videobeelden waarop hij een Russische vlag vasthoudt met daarop een eerbetoon aan de militaire blogger Vladlen Tatarski, die eerder zondag omkwam bij een bomaanslag in een café in Sint-Petersburg. "De commandanten van de units die het gemeentehuis en het hele centrum hebben ingenomen zullen deze vlag uithangen", aldus Prigozjin.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
49 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
7 uur geleden