Oekraïne sluit deal met Duitse wapenfabrikant Rheinmetall
BERLIJN (ANP/RTR) - Oekraïne is met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall tot een overeenkomst gekomen. Rheinmetall gaat onderhoud en reparaties verzorgen voor westers wapentuig dat aan Oekraïne wordt gegeven. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal kondigde de deal aan bij een Duits-Oekraïense bedrijfstop in Berlijn.
Volgens Sjmyhal moet de samenwerking de band tussen de twee landen versterken en "ons in staat stellen samen het arsenaal te bouwen van de vrije wereld". De Oekraïense minister van Strategische Industrieën Oleksandr Kamysjin was ook aanwezig bij de bedrijfstop. Hij zei dat Oekraïne ook meer wil investeren in wapenproductie in eigen land.
Oekraïne is sinds de Russische invasie in februari 2022 in oorlog en leunt sterk op militaire en financiële steun van westerse landen. Duitsland is daarbij een vooraanstaande bondgenoot.
Sjmyhal zei ook een steunpakket voor de winter van Duitsland te verwachten van 1,4 miljard euro. Dat geld zou onder meer bestemd zijn voor het versterken van luchtverdedigingssystemen. Oekraïne vreest dat Rusland luchtaanvallen op kritieke infrastructuur zoals energiecentrales zal intensiveren in de winter.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
11 uur geleden