Oekraïne sluit deal met Duitse wapenfabrikant Rheinmetall
BERLIJN (ANP/RTR) - Oekraïne is met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall tot een overeenkomst gekomen. Rheinmetall gaat onderhoud en reparaties verzorgen voor westers wapentuig dat aan Oekraïne wordt gegeven. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal kondigde de deal aan bij een Duits-Oekraïense bedrijfstop in Berlijn.
Volgens Sjmyhal moet de samenwerking de band tussen de twee landen versterken en "ons in staat stellen samen het arsenaal te bouwen van de vrije wereld". De Oekraïense minister van Strategische Industrieën Oleksandr Kamysjin was ook aanwezig bij de bedrijfstop. Hij zei dat Oekraïne ook meer wil investeren in wapenproductie in eigen land.
Oekraïne is sinds de Russische invasie in februari 2022 in oorlog en leunt sterk op militaire en financiële steun van westerse landen. Duitsland is daarbij een vooraanstaande bondgenoot.
Sjmyhal zei ook een steunpakket voor de winter van Duitsland te verwachten van 1,4 miljard euro. Dat geld zou onder meer bestemd zijn voor het versterken van luchtverdedigingssystemen. Oekraïne vreest dat Rusland luchtaanvallen op kritieke infrastructuur zoals energiecentrales zal intensiveren in de winter.
Meer uit Buitenland
TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
7 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
7 uur geleden