Oekraïne sluit deal met Duitse wapenfabrikant Rheinmetall
BERLIJN (ANP/RTR) - Oekraïne is met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall tot een overeenkomst gekomen. Rheinmetall gaat onderhoud en reparaties verzorgen voor westers wapentuig dat aan Oekraïne wordt gegeven. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal kondigde de deal aan bij een Duits-Oekraïense bedrijfstop in Berlijn.
Volgens Sjmyhal moet de samenwerking de band tussen de twee landen versterken en "ons in staat stellen samen het arsenaal te bouwen van de vrije wereld". De Oekraïense minister van Strategische Industrieën Oleksandr Kamysjin was ook aanwezig bij de bedrijfstop. Hij zei dat Oekraïne ook meer wil investeren in wapenproductie in eigen land.
Oekraïne is sinds de Russische invasie in februari 2022 in oorlog en leunt sterk op militaire en financiële steun van westerse landen. Duitsland is daarbij een vooraanstaande bondgenoot.
Sjmyhal zei ook een steunpakket voor de winter van Duitsland te verwachten van 1,4 miljard euro. Dat geld zou onder meer bestemd zijn voor het versterken van luchtverdedigingssystemen. Oekraïne vreest dat Rusland luchtaanvallen op kritieke infrastructuur zoals energiecentrales zal intensiveren in de winter.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
7 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
6 uur geleden