Oekraïne sluit deal met Duitse wapenfabrikant Rheinmetall
BERLIJN (ANP/RTR) - Oekraïne is met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall tot een overeenkomst gekomen. Rheinmetall gaat onderhoud en reparaties verzorgen voor westers wapentuig dat aan Oekraïne wordt gegeven. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal kondigde de deal aan bij een Duits-Oekraïense bedrijfstop in Berlijn.
Volgens Sjmyhal moet de samenwerking de band tussen de twee landen versterken en "ons in staat stellen samen het arsenaal te bouwen van de vrije wereld". De Oekraïense minister van Strategische Industrieën Oleksandr Kamysjin was ook aanwezig bij de bedrijfstop. Hij zei dat Oekraïne ook meer wil investeren in wapenproductie in eigen land.
Oekraïne is sinds de Russische invasie in februari 2022 in oorlog en leunt sterk op militaire en financiële steun van westerse landen. Duitsland is daarbij een vooraanstaande bondgenoot.
Sjmyhal zei ook een steunpakket voor de winter van Duitsland te verwachten van 1,4 miljard euro. Dat geld zou onder meer bestemd zijn voor het versterken van luchtverdedigingssystemen. Oekraïne vreest dat Rusland luchtaanvallen op kritieke infrastructuur zoals energiecentrales zal intensiveren in de winter.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
6 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
20 uur geleden