Oekraïne schort vredesonderhandelingen met Rusland op
MOSKOU/KIEV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft de vredesonderhandelingen met Rusland dinsdag opgeschort. Het land besloot daartoe omdat Moskou er geen blijk van zou geven "de situatie te begrijpen", zegt Michailo Podoljak, een adviseur van de Oekraïense president Volodimir Zelenski. Volgens Podoljak realiseren de Russen zich niet dat "de oorlog niet langer volgens de regels, het tijdschema en de plannen" van Rusland verloopt. Ook zou de Russische elite "bang zijn de waarheid te zeggen en te erkennen dat Moskou zich moet terugtrekken uit deze oorlog", aldus Podoljak.
Eerder dinsdag meldde het Kremlin al dat Oekraïne gestopt is met onderhandelen.
De twee oorlogvoerende landen gingen al kort na de Russische inval op 24 februari met elkaar om de tafel om tot een vredesakkoord te komen. Beide landen hebben daartoe eerder gestelde doelen afgezwakt of opgegeven, maar op een aantal belangrijke punten zijn ze niet wezenlijk nader tot elkaar gekomen.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft dinsdag een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodimir Zelenski gehad. Beiden hebben daarbij beklemtoond dat er alleen een oplossing via onderhandelingen kan komen als de gevechten stoppen en troepen worden teruggetrokken.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
5 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
6 uur geleden