Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne schat schade door Russische inval op 10 miljard dollar

Oekraïne schat schade door Russische inval op 10 miljard dollar

KIEV (ANP/RTR) - Sinds Rusland Oekraïne is binnengevallen is tot en met zondag voor ongeveer 10 miljard dollar (pakweg 9,2 miljard euro) aan schade veroorzaakt aan de infrastructuur van het land, meldt minister van Infrastructuur Oleksandr Koebrakov. "De meeste beschadigde constructies zullen binnen een jaar worden gerepareerd, en de moeilijkste over twee jaar", aldus de minister op tv.

Een Amerikaanse functionaris van het ministerie van Defensie zegt dat Rusland sinds het begin van de invasie meer dan 625 raketten op Oekraïense doelen heeft afgeschoten.

Koebrakov zei dat zondag 40.000 mensen zijn geëvacueerd uit de oostelijke stad Charkov. Oekraïne heeft een beroep gedaan op Rusland om burgers ook andere steden te laten verlaten. Vadim Denisenko, een adviseur van de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken, zei dat 4000 burgers nog moeten worden weggehaald uit buitenwijken van de hoofdstad Kiev.

"Rusland doet er alles aan om humanitaire corridors te voorkomen", aldus Denisenko.

Meer uit Buitenland

Opnieuw boot van Freedom Flotilla vertrokken richting Gaza

SYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.

2 uur geleden
NAVO-chef Rutte in Washington op dag van 'belangrijke boodschap'

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt maandag de Amerikaanse president Donald Trump. Oekraïne en zijn Europese bondgenoten kijken met spanning uit naar die dag, omdat Trump een "belangrijke verklaring" over Rusland heeft aangekondigd. Tegelijkertijd voert Trump de dreiging van een handelsoorlog met Europa op.

3 uur geleden
Iraanse president raakte gewond bij Israëlische aanval in juni

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Massoud Pezeshkian is tijdens de twaalfdaagse oorlog met Israël gewond geraakt, schrijft het Iraanse staatspersbureau Fars. Hij liep lichte verwondingen op aan zijn been tijdens een aanval op een gebouw van de Nationale Veiligheidsraad in Teheran.

3 uur geleden
Noord-Koreaanse leider spreekt steun uit voor oorlog Oekraïne

WONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.

5 uur geleden
Gisèle Pelicot krijgt hoogste Franse onderscheiding

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.

6 uur geleden
Nieuw-Caledonië wordt staat binnen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.

18 uur geleden
Overlast door zware regenval in en rondom Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.

18 uur geleden