Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: Russische raketten op Krim vernietigd door explosie

Oekraïne: Russische raketten op Krim vernietigd door explosie

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische raketten die per spoor vervoerd werden in het noordelijke deel van het schiereiland de Krim zijn vernietigd door een explosie, meldt het Oekraïense ministerie van Defensie maandagavond. Kyiv zegt niet of het achter de explosie in de buurt van de stad Dzjankoj zit, maar meldt in een verklaring wel dat "de demilitarisering van Rusland" door blijft gaan.

Een Russische vertegenwoordiger in de Krim bevestigt de explosie volgens persbureau Reuters en zegt dat deze het gevolg is van een drone-aanval. Er zou volgens de functionaris bij de aanval een persoon gewond zijn geraakt, ook raakten gebouwen beschadigd en viel de elektriciteit uit.

Er zijn volgens de Oekraïners Kalibr-kruisraketten vernietigd, die door de Russische marine gebruikt worden bij missies op de Zwarte Zee. Persbureau Reuters zegt de beweringen van zowel de Oekraïners als de Russen niet te kunnen verifiëren.

Als het klopt dat er Russische kruisraketten zijn ontploft door de Oekraïense aanval, is dit volgens de BBC een "zeldzame" aanslag in de Krim, die in 2014 werd geannexeerd door Rusland. De Britse omroep deelt beelden van een verlichte hemel die op sociale media verschenen.

Vorige zomer ontplofte in de buurt van Dzjankoj een grote munitie-opslag. Ook toen was mogelijk sprake van een Oekraïense drone-aanval, maar Kyiv geeft zelden toe achter dergelijke aanslagen te zitten.

Meer uit Buitenland

Media: defensieminister Israël gaat met Syrische collega praten

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz gaat volgens de Israëlische publieke omroep deze week in gesprek met de Syrische minister van Buitenlandse Zaken, Asaad al-Shaibani. De twee hebben elkaar al gesproken om te komen tot een veiligheidsakkoord. Volgens de nieuwszender KAN ontmoeten ze elkaar binnenkort opnieuw op aandringen van de Amerikaanse gezant Thomas Barrack. Het gesprek zou vooral gaan over etnische spanningen in het zuiden van Syrië waar Israël zich militair mee bemoeit.

18 minuten geleden
VS volgens minister bereid tot meer economische druk op Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om samen met de EU de economische druk op Rusland op te voeren. Dat zei minister van Financiën Scott Bessent bij NBC News. Hij legde uit dat dit de Russische president Vladimir Poetin kan dwingen te onderhandelen.

1 uur geleden
Zeker 70.000 mensen in Brussel voor pro-Palestijnse betoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer 70.000 mensen hebben in Brussel deelgenomen aan een protestmars voor de Palestijnse zaak en tegen "het Israëlisch-Amerikaanse plan voor etnische zuivering van Gaza". Dit schat de politie van de Belgische hoofdstad. Deelnemende organisaties spreken van meer dan 110.000 demonstranten.

2 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat het opnieuw een aanval heeft uitgevoerd op de Droezjba-oliepijpleiding in Rusland, die wordt gebruikt om Hongarije en Slowakije te bevoorraden. De Oekraïense topmilitair Robert Brovdi stelde op Telegram dat daarbij veel schade is aangericht.

4 uur geleden
Britse politie meldt bijna 900 arrestaties na protest

LONDEN (ANP) - De Britse autoriteiten hebben dit weekend bijna negenhonderd arrestaties verricht bij een steunprotest voor Palestine Action in Londen. De politie meldt de arrestatie van 857 mensen voor het steunen van een verboden organisatie en nog eens 33 mensen voor andere strafbare feiten, zoals het belagen van agenten.

5 uur geleden
Europese kritiek op enorme Russische aanval op Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Meerdere Europese leiders hebben kritiek op Rusland geuit na een enorme aanval op Oekraïne. Dit was volgens Kyiv de grootste luchtaanval sinds het begin van de oorlog. Het Kremlin "bespot opnieuw de diplomatie", stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.

6 uur geleden
Japanse premier Ishiba kondigt aftreden aan

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft zijn aftreden aangekondigd. Onder zijn leiderschap leed de regeringscoalitie zware nederlagen, waarna de kritiek op hem binnen zijn Liberaal-Democratische Partij (LDP) steeds luider werd.

8 uur geleden