Oekraïne: Russische luchtaanval op Kyiv
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van zaterdag op zondag een luchtaanval uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv, melden Oekraïense overheidsfunctionarissen. De luchtverdedigingssystemen van het land waren zondagochtend volgens hen druk bezig de aanval af te slaan.
Burgemeester Vitali Klytsjko van Kyiv schrijft op Telegram: "Explosies in de hoofdstad. Luchtverdediging werkt. Verlaat de schuilkelders niet." De militaire leiding van de regio had even daarvoor al laten weten dat de luchtverdedigingssystemen bezig waren met het afweren van een aanval. Getuigen vertelden aan persbureau Reuters dat zij verschillende ontploffingen hoorden en dat zij zagen hoe enkele objecten uit de lucht werden geschoten.
De regionale gouverneur van Lviv liet zondagochtend vroeg weten dat ook een gebied ten zuiden van de stad Lviv wordt aangevallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
11 uur geleden