Oekraïne: Russische aanval in Belarus onder valse vlag
LVIV (ANP/RTR) - Rusland probeert bondgenoot Belarus bij de oorlog tegen Oekraïne te betrekken door in Belarus onder valse vlag dorpen aan te vallen. De Russische actie moest lijken op een Oekraïense operatie om zo een reactie van Belarus uit te lokken, meent Oekraïne over de "provocatie".
Tijdens de aanval van Russische straaljagers was de Belarussische leider Alexandr Loekasjenko op bezoek bij de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, benadrukte een adviseur van de Oekraïense president Volodimir Zelenski.
Moskou gaf niet onmiddellijk commentaar op een eerdere verklaring van de Oekraïense grensbewaking dat Belarussische grensdorpen waren gebombardeerd door Russische gevechtsvliegtuigen om voor de regering in Minsk een reden te creëren zich bij de Russische oorlog tegen Oekraïne aan te sluiten.
Volgens het Oekraïense luchtmachtcommando zouden Russische vliegtuigen zijn opgestegen vanaf een Belarussisch vliegveld, daarna over Oekraïne zijn gevlogen, vervolgens zijn omgedraaid en het Belarussische Kapan hebben beschoten. De Oekraïense minister van Defensie gaf vervolgens de "garantie" dat de Oekraïense strijdkrachten geen agressieve acties tegen Belarus uitvoerden of van plan zijn.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De leider van de Franse republikeinen, Bruno Retailleau, wil meedoen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bericht dat de partijleider van Les Républicains aan enkele bondgenoten stuurde. Daarin schrijft Retailleau het besluit "veel tijd te hebben gegeven". "Voor mijn politieke familie is de tijd aangebroken om de Fransen een nieuw pad te laten zien, gericht op orde, voorspoed en Franse trots", aldus Retailleau.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft twee medewerkers van het Louvre gearresteerd vanwege fraude met tickets. Volgens het wereldberoemde museum was er sprake van een grootschalig netwerk voor kaartjesfraude. Volgens krant Le Parisien zijn in totaal negen mensen gearresteerd, onder wie de twee medewerkers en twee gidsen.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bescherming van het luchtruim is topprioriteit voor Oekraïne, zei defensieminister Mychajlo Fedorov donderdag in Brussel. Zijn land heeft daarom dringend behoefte aan raketten voor het Patriot-luchtverdedigingssysteem.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De rechtszaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de BBC heeft aangespannen, gaat in februari 2027 van start. Dat schrijft onder meer de BBC zelf. Trump heeft de Britse omroep aangeklaagd om de wijze waarop een documentaire was gemonteerd.
20 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen met noodhulp zijn vanuit Mexico aangekomen in Cuba. Het Caribische eiland kampt met grote brandstoftekorten, onder meer omdat de VS dreigen iedereen die in olie handelt met Cuba hoge importheffingen op te leggen. Onduidelijk is waar de noodhulp uit bestaat. Volgens persbureau AFP gaat het om zeker 800 ton aan goederen.
41 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
2 uur geleden