Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: Russen ontvoerden personeel kerncentrale Tsjernobyl

Oekraïne: Russen ontvoerden personeel kerncentrale Tsjernobyl

KIEV (ANP/DPA) - Volgens Oekraïne hebben de Russen personeel van de voormalige kerncentrale van Tsjernobyl ontvoerd. De medewerkers zouden met geweld en tegen hun wil naar Rusland zijn gebracht. Tot 170 personen zouden de dupe zijn geworden.

De Russen hielden de medewerkers van de in 1986 ontplofte kerncentrale bijna een maand gegijzeld in een schuilkelder van het complex voordat ze werden meegenomen, aldus de Oekraïense minister van Binnenlandse Zaken. De vijand zou ook veel goederen hebben gestolen.

De centrale wekt geen stroom meer op, maar wordt nog wel bemand omdat er nucleair afval wordt bewaard. Moskou heeft nog niet gereageerd op de beschuldigingen.

Tsjernobyl ligt ten noorden van de Oekraïense hoofdstad Kiev bij de grens met Belarus, een nauwe bondgenoot van Rusland. De kerncentrale werd meteen aan het begin van de Russische invasie zes weken geleden veroverd. Maar de Russen hebben zich weer teruggetrokken uit de regio Kiev.

Meer uit Buitenland

Roemenië: gestolen objecten uit Drents Museum gevonden

BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.

2 uur geleden
Proces tegen Weski onder grote belangstelling van start

ROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.

3 uur geleden
Maleisische ambtenaren gaan thuiswerken vanwege brandstofprijzen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.

4 uur geleden
Crematie Surinaamse ex-president Santokhi dinsdag 7 april

PARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.

5 uur geleden
Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

7 uur geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

8 uur geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

8 uur geleden